S prvním letošním sněhem výrazně stoupl na Děčínsku počet dopravních nehod, ke kterým museli vyjíždět policisté. Nejhůře vypadala bouračka ve Františkově nad Ploučnicí, kde kamion narazil do domu. Od nehody jako zázrakem sanitka odvezla jen jednoho lehce zraněného.

„K dopravní nehodě ve Františkově došlo krátce po 11. hodině. Dodávka peugeot narazila do cisterny projíždějící v protisměru, která následně narazila do domu," říká mluvčí policie Petra Trypesová. Do Františkova kromě záchranky a policistů museli vyrazit i hasiči. Cisterna naštěstí ale byla prázdná.

„Hasiči odstranili pomocí sorbentu uniklou naftu ze silnice a sorpčními hady zabezpečili kanál, kterým ale určité množství nafty pravděpodobně uniklo do Ploučnice," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Kvůli možnému znečištění nedaleko tekoucí řeky informovali hasiči také Českou inspekci životního prostředí a Povodí.

Odpoledne pak bylo nutné silnici z Děčína do České Lípy kvůli vyprošťování přibližně na jednu hodinu uzavřít.

Dva zranění skončili v nemocnici po dopolední nehodě v Horním Podluží, kde nezvládl řidič dodávky řízení a autem zbořil sloup elektrického vedení.

Dopoledne došlo i k vážné nehodě na tahu z Děčína do Ústí nad Labem u Povrlů. Střetlo se tu osobní auto s nákladním vozem s přívěsem, který blokoval dopoledne oba směry. Za vše mohla ledovka a sněhová kalamita.

Dopravní policisté pouštěli auta přes Povrly. „Silnice je tu ale také hodně uklouzaná, musí se jet opravdu opatrně," varoval jeden z řidičů.
Na Kamenické ulici v Děčíně pak skončil jeden kamion ve svodidlech.

Sníh a námraza způsoboval řidičům problémy na více úsecích, policie na svém informačním webu varovala před přibližně kilometrovým úsekem Teplické ulici v Jílovém. Ta funguje jako dálniční přivaděč k dálnici D8 a zároveň je to spojnice mezi Děčínem a Teplicemi.

Namrzlý byl také úsek mezi Českou Kamenici a Chřibskou, který dělá silničářům a především řidičům problémy pravidelně každou zimu.

První nehodu způsobil první letošní sníh již v úterý večer, kdy se ve Varnsdorfu srazila na křižovatce Prašné a Polní ulice dvě osobní auta. Také po této bouračce putoval některý z jejích účastníků do nemocnice, kde skončil jeden člověk s lehkým zraněním.