S přicházejícím jarem se na silnicích objeví více aut. Z garáže ho vytáhnou i ti, kteří přes zimu nejezdí, ostatními označovaní za sváteční jezdce. S více auty přibude i více nehod. Na silnice vyjíždějí i motocyklisté. Jejich počet v České republice stoupá a právě motocyklisté patří vedle chodců a cyklistů k těm nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu.

Na Děčínsku policisté stanovili několik nebezpečných a nehodových úseků.

„Nebezpečný úsek je ten, kde se v jednom roce stane deset až devatenáct nehod, nehodový potom od dvaceti nehod a výše,“ vysvětlil děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik.

Prvním místem, kterým Vás policejní mluvčí Cvik provede, je nehodový úsek v Děčíně na Novém mostě. „Přesně je to místo od nájezdu od Tesca do zhruba poloviny, kde je výjezd na kruhový objezd u OMV,“ řekl Cvik.

V roce 2007 se tu stalo dvaačtyřicet nehod, nikdo při nich nezemřel, jeden člověk se zranil těžce, osm lehce. „Tehdy řidiči bourali především v pondělí od jedenácti hodin dopoledne do osmnácti večera škody vyšplhaly přes milion a šest set tisíc korun,“ dodal mluvčí. Loni se v úseku stalo padesát nehod, opět nikdo naštěstí nezemřel, jeden člověk se těžce zranil a pět lehce. Nejvíce bourali řidič v pátek, opět od jedenácti do osmnácti hodin. „Škody v loňském roce dosáhly výše 1.548.400.

#flash|https://g.denik.cz/8/2b/dc_flash_nehody.swf|550|415|dc_flash_nehody#

Přitom úsek se tváří sjízdný zcela bez problémů. Nemá ani žádné složité značení. Jsou na něm běžné dopravní značky s omezením rychlosti. „Nejvíce řidiči bourají, protože nedodrží bezpečnou vzdálenost mezi sebou a plně se nevěnují řízení vozidla. Doslova koukají okolo sebe, nikoliv před sebe. V minimální míře byly nehody způsobeny nedáním přednosti v jízdě,“ uvedl Cvik.

Jedna z nejhorších nehod se v tomto úseku odehrálo loni v srpnu.

„ Řidič nákladního vozidla s návěsem vyjížděl z Nového mostu směrem ke kruhovému objezdu u OMW. Špatně objížděl jedoucího cyklistu a návěsem ho přimáčkl na svodidla. Cyklista utrpěl těžká zranění, z něhož se půl roku léčil. Alkohol jsme u řidiče nezjistili, ale je fakt, že ho policisté dopadli až v jedné z fabrik. Vůbec nevěděl, že cyklistu přimáčkl,“ popsal případ Cvik.