Jen centimetry dělily od tragického střetu s vlakem řidičku, která vjela v Rumburku na železniční přejezd. Přes ten se rozhodla přejet, přestože blikala výstražná světla. Vlaku si ale všimla a zabrzdila, ten tak prosvištěl přímo před jejím autem.

Žena v golfu projížděla ve středu v půl deváté ráno Šluknovskou ulicí v Rumburku. V kolejišti u železničního přejezdu, ke kterému se blížila, se v tu chvíli pohybovali pracovníci v oranžových vestách. A to řidičku zmátlo.

„Blikající výstražné světlo nerespektovala a na přejezd vjela. Naštěstí si všimla přijíždějícího vlaku, a tak zastavila,“ uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová s tím, že závory už ale auto uvěznily v nebezpečném prostoru přejezdu.

Strojvedoucí vlaku si auta stojícího v kolejích také všiml a začal okamžitě brzdit. Kolos ale nebylo možné hned zastavit, a tak projíždějící vlak s cestujícími auto minul jen o přibližně 15 centimetrů. Střetu s vlakem, který by mohl skončit i její smrtí, se tak žena vyhnula.

Protože ale neměla v tu chvíli na přejezdu co dělat, musí počítat s přestupkovým řízením a následnou pokutou.

„Problémy na přejezdech jsou poměrně časté. Čas od času se najde někdo, kdo si hranici bezpečného chování v kolejišti vyloží po svém anebo ji posune jinam,“ uzavřela Trypesová.