Při nehodě se zranili dva lidé, kteří skončili v nemocnici. Podle zjištění policistů se vlak s autem střetl v době, kdy na přejezdu světelná signalizace doplněná zvonkem fungovala. Policisté provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu u řidičky a byla negativní.

Policie žádá všechny cestující z vlaku, kteří místo opustili ještě před příjezdem policistů, aby je kontaktovali. "U všech cestujících je potřeba zjistit, zda neutrpěli při střetu nějaké zranění, či škodu," uvedla mluvčí policie Eliška Kubíčková. "Dále žádáme všechny případné svědky dopravní nehody, kteří přímo viděli střet vozidla VW Golf s osobním vlakem, aby nás kontaktovali. Pomohl by nám i jakýkoli kamerový záznam, který mohl střet vozidla s osobním vlakem zaznamenat," doplnila mluvčí.

Nehoda osobní auto - vlak.
V Rumburku se na železničním přejezdu u depa srazilo auto s vlakem

Cestující i případní svědci se mohou obrátit na dopravní inspektorát na Husově náměstí v Děčíně, na telefon 974 432 251, 602 660 497 nebo na linku 158.

Policisté zdůrazňují, aby řidiči dbali opatrnosti při přejíždění železničních přejezdů. Letos totiž nejde o první střet vlaku s autem na Děčínsku. Provoz na kolejích zastavila také nehoda, která se odehrála v polovině dubna na trase z Rybniště do Varnsdorfu. K podobné nehodě došlo také 2. března mezi Rybništěm a Krásnou Lípou. V Rybništi se nedaleko nádraží střetl vlak s autem také v lednu. Účastníci těchto nehod vyvázli bez zranění.