Teprve osmnáctiletá řidička Renaultu Laguna, která vjela do protisměru a srazila se se Škodou Octavia, podlehla svým zraněním na místě. Její stejně stará spolujezdkyně a čtyřiašedesátiletý muž z Octavie utrpěli velmi těžká zranění.

„K nehodě došlo v pátek ráno kolem 7,10 hodin na rovném úseku silnice před Stružnicí ve směru od české Lípy. Proč řidička vjela do protisměru, vyšetřovatelé na místě zjišťují,“ řekla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Pro těžce zraněného muže z druhého vozu letěl vrtulník ze sousedního Ústeckého kraje, ten liberecký kvůli špatnému počasí nedoletěl. „Těžce zraněného muže převezli záchranáři vrtulníkem do ústecké nemocnice. Mladou spolujezdkyni pak sanitka převezla do českolipské nemocnice,“ upřesnila mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Markovičová.

Nehoda s tragickými následky úplně zablokovala na několik hodin frekventovanou silnici z České Lípy na Děčín. Řidiči mohli úsek projíždět po okolních místních komunikacích.

Dopravní policisté nepovažují úsek, kde k nehodě došlo, za nebezpečný. Podle informací z Krajské správy silnic v Libereckém kraji se na komunikacích objevuje dnes ráno lokálně náledí. V celém kraji prší a zejména v lesních úsecích mohou silnice namrzat. "Nehoda ale s náledím nesouvisela," ujistila Baláková.

Tragická nehoda je už druhá, která se od začátku roku na Českolipsku stala. V sobotu 29. ledna zemřela na křižovatce u Cvikova sedmadvacetiletá spolujezdkyně ve Fiatu Panda. Jeho řidič nedal přednost autu na hlavní silnici a bočně se střetl s Volswagenem Tuareg. Při nehodě byly těžce zraněny dvě ženy, ta mladší po převozu do nemocnice zemřela.

Za celý loňský rok zemřeli na Českolipsku při nehodách jen čtyři lidé, což bylo nejméně od roku 1964. "První smrtelnou nehodu jsme loni měli až 20. května," dodala Baláková.