Jestli se s mužem opravdu srazil, zatím není jisté. Policisté totiž muže musí nejprve nechat vystřízlivět a teprve poté jej mohou vyslechnout. K nehodě došlo krátce po 14. hodině.

„Kousek před Františkovem nad Ploučnicí jsme srazili chlapa, který šel po kolejích. Byl úplně opilý a po nárazu se mu viditelně nic nestalo. Přijela policie, záchranka, drážní inspekce a podobně,“ říká pobaveně Tomáš Němec z České Lípy. Ten v tu chvíli seděl v rychlíku mířícím z Ústí nad Labem do Liberce.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala muž v těchto místech neměl co dělat.

„Stalo se to u vjezdového návěstidla, tedy v prostoru, který je veřejnosti nepřístupný,“ uvedl k incidentu Martin Drápal.

„Já nechci,“ říkal muž velmi ztěžklým jazykem záchranářům, když jej odváděli k sanitce. Ještě při tom stihl mávat i naštvaným cestujícím ve vlaku.

Ten totiž kvůli němu stál těsně před františkovskou stanicí a nemohl jet dál.

„Už tady jsme asi hodinu, a nechtějí nás ani pustit z vlaku. Nechápu, proč nám nepošlou autobus nebo něco. Já tady mám kolo, klidně bych nasedl a dojel to, ale zkrátka nemůžu,“ dodává přímo z místa nehody Tomáš Němec. Ten nakonec se svými spolucestujícími strávil ve vlaku před Františkovem téměř hodinu a půl. Osobní vlaky v tu dobu nahradily autobusy.

O tom, jaké měl muž z Františkova štěstí, svědčí i statistiky srážek lidí s vlakem. Většinou totiž skončí smrtí člověka.
Tak jako například loni v únoru, kdy ve Vilsnici vlak srazil nepozornou ženu. Často do cesty vlaku vstoupí lidí úmyslně, to se stalo například loni v lednu v Děčíně, kde u přejezdu pod Červeným Vrchem muž náhle vstoupil do cesty vlaku.
Výjimkou ale nejsou ani nehody způsobené řidiči, kteří nerespektují červenou na semaforu na přejezdu, případně jsou neopatrní.