K zpočátku nenápadné dopravní nehodě, kdy kamion nacouval do rozvodny plynu, došlo ve čtvrtek krátce po desáté hodině večer. Jenže během chvíle bylo jasno, že se nebude jednat o banální bouračku.

„Z potrubí začal unikat plyn. Hasiči kvůli úniku uzavřeli ulici a evakuovali šestnáct lidí z okolních domů," popsal krizovou situaci nedaleko restaurace Na Růžku krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Krátce na to celé okolí potemnělo, hasiči totiž nechali kvůli bezpečnosti vypnout nejen elektřinu v domech, ale také veřejné osvětlení. Stačila totiž sebenepatrnější jiskřička a mohlo dojít k neštěstí.

Než se podařilo plynařům zastavit únik plynu, uplynula více než jedna hodina. Po celou dobu hasiči průběžně měřili koncentraci plynu 
v ovzduší. Domu se lidé mohli ale vrátit až po půlnoci, když všude klesla koncentrace plynu na bezpečnou úroveň. V tu dobu byl také obnoven provoz na sousední železniční trati.

V této lokalitě se ale nejedná o první problém s plynem v poslední době. Loni v prosinci v jednom z činžovních domů explodoval plyn. Během zlomku vteřiny výbuch téměř zcela zničil jeden z bytů a zranil čtyři lidi, z toho tři poměrně vážně. Ti byli převezeni do pražského popáleninového centra na Vinohradech. Pro jednoho popáleného musel v noci dokonce vzlétnout vrtulník. Další zraněný pak skončil v děčínské nemocnici. Zranění měli mít popáleniny především na trupu, rukách a obličeji, většinou prvního a druhého stupně. Více než deset lidí muselo být z domu evakuováno, z toho šesti z nich, včetně tříměsíčního dítěte, zajistil náhradní ubytování děčínský magistrát.

Mnohem děsivěji skončil výbuch plynu loni začátkem srpna v Jílovém, kde exploze srovnala celý rodinný dům se zemí. Výbuch se ale naštěstí obešel bez vážnějších zranění. V okamžiku výbuchu totiž v domě nikdo nebyl.