„Muž má velmi vážně poraněné nohy, je na jednotce intenzivní péče," řekl v úterý dopoledne mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Podle informací Děčínského deníku lékaři bojují o záchranu mužových nohou. Toho hned po nehodě dopravili záchranáři vrtulníkem do ústecké Masarykovy nemocnice a ihned ho operovali. Další zranění lidé skončili v Lužické nemocnici v Rumburku, ostatní pak byli ošetřeni na místě. Celkem se při srážce zranilo dvanáct lidí.

Nehodu vyšetřuje policie.

„Byli již vyslechnuti svědci. Řidič kamionu se podrobil dechové zkoušce, ta byla negativní. Vazbu pro něho žádat nebudeme," řekla v úterý ráno děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Kamion vezl štěrk, když do něj vlak narazil. Podle Drážní inspekce na železničním přejezdu v době nehody fungovala světelná signalizace.

„Šetření pokračuje dál, nicméně víme, že přejezd byl v činnosti. Zjistili jsme to ze stažených dat z černé skříňky, která na přejezdu je," říká mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že novější přejezdy, kde je světelná signalizace právě tyto černé skříňky mají. Podle dat z nich se dá získat řada zajímavých údajů, které pak pomohou případnou nehodu objasnit.

Likvidace pondělní srážky trvala nejen v noci, ale i v úterý během dne. Škoda překročila 13 milionů korun. Provoz na trati byl obnoven po 14 hodině.

Psali jsme: NOVÉ FOTO: Vlak smetl kamion na přejezdu ve Šluknově, 12 zraněných…ZDE…