K dopravní nehodě došlo ve středu krátce po půl osmé ráno. Přibližně patnáctiletá dívka měla podle informací přijet do Bynova autobusem od Jílového.

„Mladá žena přecházela silnici mimo přechod pro chodce. Následně došlo ke střetu s autem," říká policejní mluvčí Pavla Kofrová s tím, že řidič pod vlivem alkoholu nebyl.

Na místě zasahovali také zdravotničtí záchranáři.

„Dívku jsme přepravili vrtulníkem letecké záchranné služby na ústecké traumacentrum. Vzhledem k věku zraněné není možné poskytovat bližší informace," uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby Prokop Voleník.

Dívka měla utrpět středně těžká zranění. V podobných případech zdravotníci přistupují k leteckému přesunu do nemocnice kvůli obavám z vnitřních zranění.

K nehodě došlo za zhoršené viditelnosti. Policie proto připomíná, že by lidé především ráno a v podvečer neměli vycházet bez reflexních prvků. Díky těm jsou pro řidiče viditelní mnohem dříve než v běžném oblečení.

„Pozor si musí dávat nejen řidiči, ale také chodci," dodává Pavla Kofrová.

Lidé bydlící v Bynově a rodiče dětí chodící na školu stojící v těsném sousedství zastávek již dlouho požadují, aby na přechod na frekventované silnici byl umístěn semafor. Zatím ale bezúspěšně. A to přesto, že se zde stalo již několik vážných dopravních nehod. Před časem například na tomto přechodu srazilo auto školáka.