„Do velké míry se na nehodovosti projevila tropická vedra," uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

V Ústeckém kraji se do 30. srpna stalo 1 633 nehod, v porovnání s loňským rokem zhruba o 250 víc. O třetinu přibylo nehod, jejichž příčinou byl nesprávný způsob jízdy. Právě sem řadí policisté havárie, které se staly v důsledku tropického počasí.

„To jsou nehody, které jsou způsobeny nepozorností i únavou. Takový nárůst nehod jsme zaznamenali hlavně v období, kdy byly vysoké teploty. Řidiči byli nepozorní, mohlo to být způsobeno únavou, jak tělesnou, tak třeba únavou očí z ostrého slunce," řekla Poláčková. Stejně tak se na počtu nehod okamžitě projevil celodenní déšť, který přišel v polovině srpna po dlouhých vedrech.

V Ústeckém kraji trvale ubývá nehod, které způsobí opilí řidiči, je jich kolem tří procent.

„To je velmi pozitivní číslo. Může to být dopad toho, že provádíme pravidelně při silničních kontrolách zjišťování, zda řidič nepožil alkohol. Preventivní činností tohoto typu je do jisté míry možno moderovat nehodovost," řekl vedoucí dopravní policie v Ústeckém kraji Jiří Ušák.
Dopravní policie navíc zintenzivnila kontroly na silnicích, posílila i počet vozů s radarem. Ty nechala namontovat do nenápadných civilních oktávií.

„Máme saturovány komunikace těmito vozidly a dohled v této oblasti je poměrně intenzivní," doplnil Ušák. Ještě do konce letošního roku by dopravní policie měla dostat nové vozy jak na výjezdy k dopravním nehodám, tak na skrytý dohled. „Myslím, že to bude v provozu poznat," dodal Ušák.