Strážníci zahájili novou dlouhodobější kontrolní akci zaměřenou právě na tuto problematiku. Hned první den kontroly přistihli několik řidičů.

„Vytipovali jsme několik přechodů v Děčíně, na které se prioritně zaměřujeme. Podnět k tomu nám dali samotní obyvatelé, kteří na chování řidičů upozorňovali,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že přestupek je vždy zaznamenáván na kameru. Záznam putuje příslušnému správnímu orgánu jako důkazní materiál.

„Během kontroly se řada řidičů rozčilovala a vymlouvala. Po předložení videozáznamu hlídkou se ale jejich argumenty jevily velice liché. Bohužel má řada motoristů pocit, že při jízdě v autě mají nezadatelné právo chovat se jak chtějí bez ohledu na ostatní. Rádi bychom tyto návyky změnili, i když je to běh na dlouhou trať. Řidič by měl mít na paměti především to, že má jezdit ohleduplně a bezpečně,“ doplnil ředitel.

Kontroly u přechodů pro chodce jsou tak v pořadí druhou dlouhodobou dopravně bezpečnostní akcí, kterou děčínští strážníci spustili. Už od loňského roku se hlídky městské policie velmi intenzivně zaměřují na motoristy, kteří usednou za volant pod vlivem alkoholu. Výsledkem je řada zadržených motoristů. Naposledy šlo o čtyřiatřice­tiletého muže z Děčína. Strážníci ho po krátkém pronásledování zadrželi v děčínské čtvrti Podmokly. Při kontrole nadýchal bezmála dvě promile alkoholu a navíc není držitelem řidičského průkazu.

mp