Hodně se bouralo také v červenci, především v tropickém počasí. Ze statistik dále vyplývá, že nejvíce nehod se stane v obci, a dnem, kdy se nejvíce bourá, je pátek.

„Nárůst dopravních nehod je letos všude. Ústecký kraj je na tom ale v porovnání s celým Českem ještě dobře," říká severočeský dopravní odborník Jan Pechout z BESIPU s tím, že ne všechny nehody ale řidiči hlásí. Ve skutečnosti jich je proto mnohem více.

Za nárůstem nehod stojí mimo jiné právě horké počasí. Série tropických dnů dala řidičům zabrat.

„Řidiči hůře vidí, nedodržují pitný režim. Nebo jedou na dovolenou, naloží rodinu do auta a plné těžké auto se pak chová jinak než jindy," vypočítává Pechout příčiny.

Podle některých odborníků vliv vysokých teplot na organismus člověka je příčinou až 10 procent nehod na silnicích a až 20 procent na dálnicích.

Mimo jiné narostl také počet srážek aut se zvěří.

„Tady lze příčiny jen těžko odhadnout. Je možné, že tyto nehody začali lidé více hlásit. Nebo, jak byla mírná zima, zvěř vylezla dříve," myslí si Pechout.

Dobrou zprávou je, že se za první polovinu roku počet mrtvých při dopravních nehodách na Děčínsku nezvýšil. Zahynul, stejně jako loni, jeden člověk. V létě pak na Děčínsku došlo k další smrtelné nehodě, když motorkář v Děčíně spáchal sebevraždu najetím do zdi. Muž se zřejmě zabil kvůli nešťastné lásce, na což dokonce veřejně upozornil 
– na svůj facebookový profil totiž napsal: „Končím."

Policejní statistiky také ukazují, že nejrizikovějším dnem na silnici je pátek. Za šest měsíců se stalo právě v pátek 84 nehod, což je o 28 více než loni.

„V pátek je na silnicích nejhustší provoz. Konají se diskotéky, dost řidičů jezdí pod vlivem alkoholu. V pátek také často vyrážejí lidé na dovolenou, za volant usedají lidé, kteří obvykle moc nejezdí," vypočítává Pechout.

Naopak nejbezpečnějším dnem v týdnu je neděle, kdy se na Děčínsku stává nejméně dopravních nehod.

V běžném provozu bez ohledu na venkovní teplotu dopravní policie na severu Čech eviduje letos v Ústeckém kraji nejvíce nehod od 10 do 12 hodin a od 14 do 18 hodin.

Největší pravděpodobnost, že nabouráte, máte, když projíždíte obcí. V ní se stalo od ledna do června 457 nehod a i tady je jasný nárůst, a to o 24 nehod. Řidiči bourají především na rizikových místech, což je v Děčíně například při výjezdu na hlavní silnici u obchodního domu LIDL. Právě tady se před několika dny srazila auta poté, co jedno nedalo přednost v jízdě. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.