K neštěstí došlo na pomezí děčínského a českolipského okresu u Pustého zámku nedaleko Mlýnů.

„Ve veřejnosti nepřístupném prostoru došlo ke srážce osobního vlaku z Rumburka do Děčína s člověkem. Ten střet nepřežil. Co bylo příčinou srážky je součástí dalšího vyšetřování," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podle informací Děčínského deníku si muž lehl na koleje a čekal na příjezd nejbližšího vlaku. Trať se v těchto místech vlní v údolí řeky Kamenice, a tak sedmapadesátiletého muže ležícího na kolejích zahlédl strojvedoucí až na poslední chvíli. S tím muž zřejmě počítal.

Nešťastnou událostí se zabývá již také policie. „Případ vyšetřujeme jako sebevraždu," potvrdil úmysl policejní mluvčí Petr Kmínek.

K podobnému případu sebevraždy došlo v první polovině ledna v Děčíně. Také tehdy využil sebevrah toho, že byla tma a strojvedoucí nemá tak dobrý výhled na trať.

Nehoda se odehrála na přejezdu pod Červeným vrchem jen několik stovek metrů před děčínským hlavním vlakovým nádražím, kam právě mířil osobní vlak z Rumburka, Sebnitz a Bad Schandau.

Vlak zrovna projížděl tunelem, když před něj v těsné blízkosti vstoupil do kolejiště člověk.

Tragická nehoda se dotkla několika mezinárodních vlaků, které měly poměrně velké zpoždění.

Nejvíce sebevražd páchají lidé v Ústeckém kraji oběšením. V roce 2014 se jich pro tento způsob smrti rozhodlo 59. Sebevražda skokem pod vlak nebo vstoupením před něj pak byla druhým nejčastějším způsobem, v roce 2014 bylo takových případů jedenáct.

Srážky s vlakem patří k nejnebezpečnějším vůbec. Vlak totiž váží desítky, často i stovky tun. V roce 2015 evidovala Drážní inspekce na Děčínsku čtrnáct srážek lidí a aut s vlakem. Při nich bylo zraněno jedenáct lidí lehce, tři poté těžce. K úmrtí nedošlo. V kraji chodci zavinili v loňském roce šestnáct nehod.

Největší železniční nehodou na Děčínsku byla zářijová srážka osobního vlaku a kamionu, který vjel ve Šluknově na přejezd i přesto, že v tu chvíli na výstražném zařízení již svítila červená.

Při této nehodě se zranilo dvanáct lidí, z toho strojvůdce utrpěl těžká zranění.

Většímu počtu zraněných zabránila rychlá reakce strojvedoucího, který stačil přibrzdit, a také to, že vlak teprve vyjížděl ze šluknovského nádraží. Zraněnému strojvůdci lidé uspořádali sbírku na léčebné výlohy.

Loni se přitom jednalo o již druhou nehodu na tomto přejezdu. V květnu zde pod vlak vjelo osobní auto. Ani tehdy naštěstí nikdo nezemřel.

O rok dříve, v roce 2014, došlo na železnici na Děčínsku 
k pěti srážkám vlaku s člověkem nebo s autem, při kterých zahynulo pět lidí a další dva byli zranění těžce.