„Mladý muž byl se středně vážným zraněním a podezřením na vážné zranění převezen na chirurgii do České Lípy,“ uvedl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Kromě zdravotníků na místo vyjeli i hasiči z Dolního a Horního Podluží. Několik hasičů pracuje shodou okolností i v technických službách, proto k události dorazil i sypač s hasičem - kdyby bylo potřeba protáhnout nepřístupné silnice nebo vyprostit vozidla.

Ve Šluknovském výběžku celý den silně sněžilo a hasiči již při příjezdu na parkoviště čtyři kilometry od Jedlové tušili, že cesta nahoru na zasněžené silnici v lesním terénu bude složitá. Majitel restaurace s Jeepem nabídl na základě žádosti z dispečinku hasičům svou pomoc. Do jeho auta tak nastoupili hasiči s nosítky, na všechna kola džípu byly nasazeny sněhové řetězy a řidič se i s členy jednotky odvážně vydal na vrchol hory.

Když hasiči na místo události dorazili, zjistili, že nosítka nebudou potřeba a navzdory zranění osoba dokázala do Jeepu nastoupit sama. Následně byla transportována na parkoviště, kde vedle hasičů zaparkovala i sanitka a zdravotníci se již postarali o důkladné ošetření. Podle informací Deníku se měl mladík při bobování napíchnout na větev. Může tak mluvit o velkém štěstí, že si nezpůsobil vážnější nebo dokonce smrtelná zranění.

Michal Šafus