V blízkosti železničního přejezdu v Těchlovicích byl nákladním vlakem v sobotu v noci poražen starší muž. Strojvedoucí, který jel ve směru z Ústí nad Labem do Děčína, viděl muže potácejícího se v kolejišti. Ten nereagoval na žádné zvukové a světelné znamení vlaku.

„K zastavení vlaku jsem musel použít rychlobrzdu, ale rozjetý vlak se mi zastavit už nepodařilo,“ uvedl strojvedoucí nákladního vlaku. Na místo byly vyslány jednotky integrovaného záchranného systému. Při příjezdu záchranářů se poražený devětapadesátiletý muž nacházel pod šestým vagónem vlaku. Vyprostit ho museli hasiči.

Muž jevil známky silné podnapilosti a stěžoval si na bolest ruky. Sám se odebral k vozidlu rychlé záchranné služby, která jej převezla na hospitalizaci do děčínské nemocnice. Utrpěl dvojitou frakturu ruky a otřes mozku.

Policisté oddělení železniční policie a doprovodů vlaků Krajského ředitelství policie Severočeského kraje vyjeli na místo okamžitě po oznámení události. „Jeho pohyb v kolejišti budeme nadále zjišťovat a zřejmě celou událost postoupíme na Drážní úřad do Prahy pro podezření z přestupku,“ řekl vedoucí policie děčínského železničního oddělení. Kolik alkoholu měl šťastlivec v sobě se policisté dozvědí po rozboru krve, která mu byla odebrána.