Tělo mrtvého muže objevil na děčínskému Chlumu nedaleko místní rozhledny v neděli odpoledne náhodný svědek. Podle informací Děčínského deníku muž asi spáchal sebevraždu.

„Příčinu smrti určí nařízená soudní pitva," uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že nalezený muž byl ročník narození 1956. Více informací policie neuvolnila – kriminalisté jsou podle Bartošové teprve na začátku vyšetřování.

Na děčínský Chlum dorazilo v neděli odpoledne pět policejních aut. Postaraly se tak o rozruch mezi místními obyvateli. Posléze vyšlo najevo, že tu byla nalezena mrtvola muže, údajně rok stará. Tuto informaci ale policie nepotvrdila ani nevyvrátila. Vzhledem k tomu, že byla mrtvola nalezena poblíž místní rozhledny, není příliš pravděpodobné, že by tu ležela tak dlouho.

Stejně tak policie neuvedla k mrtvému muži žádné další podrobnosti. V pátrání policie na Děčínsku je nicméně již několik dní muž z Děčína, narozený shodně v roce 1956. Pátrání po něm bylo vyhlášeno 14. října.

Minulý týden začala policie vyšetřovat sebevraždu ženy, která se oběsila poblíž turistické stezky v Těchlovicích nedaleko zříceniny Vrabinec. Ženě bylo čtyřicet šest let, cizí zavinění policie vyloučila.