Nehoda se stala v prudkém stoupání nad Ludvíkovicemi na výpadovce na Českou Kamenici. Krátce po nehodě na místo dorazil i vrtulník letecké záchranné služby. Ten nakonec odletěl zpět do Ústí nad Labem prázdný – řidič dodávky totiž střet nepřežil.

„Přestože se naše posádky snažily muže oživit, nakonec musela lékařka konstatovat smrt. Mužova zranění byla neslučitelná se životem," uvedl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Petr Bureš.

Co přesně se před tragickým střetem stalo zatím není jasné, policisté na vyšetřování nehody pracovali i v pozdních odpoledních hodinách.

Podle předběžných svědectví řidič dodávky jedoucí od České Kamenice z neznámých důvodů přejel do protisměru, kde se bočně srazil s kamionem. Škoda je odhadnuta na 660 tisíc korun.

„Není možné vyloučit ani zdravotní problémy řidiče, proto byla nařízena soudní pitva," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Řidič kamionu se zranil jen lehce. Dechová zkouška, kterou postoupil dobrovolně, u něj vyloučila alkohol.

Kvůli dopravní nehodě byla na několik desítek minut silnice z Děčína na Českou Kamenici a Liberec zcela neprůjezdná, po odletu vrtulníku policisté pouštěli dopravu kyvadlově. Dopravu se také snažili odklánět přes Benešov nad Ploučnicí, kudy vedla objízdná trasa pro osobní auta i kamiony.

Vrtulník letecké záchranné služby ve středu musel zasahovat také na silnici I/9 vedoucí z Rumburka na Českolipsko. Nedaleko Svoru se střetla cisterna s osobním autem, jehož řidiče převezl vrtulník do nemocnice.

Na Děčínsku se letos jednalo o druhou tragickou dopravní nehodu. Za prvních osm měsíců zemřel při dopravních nehodách na Děčínsku a Šluknovsku jeden člověk, loni to bylo za prvních osm měsíců roku pět lidí.

Letos v únoru vjel opilý řidič na zastávku městské autobusové dopravy, kde srazil několik lidí, jeden z nich na následky nehody zemřel.

O TÉTO NEHODĚ JSME VÍCE PSALI ZDE…

Naopak více je ve srovnání s loňským rokem letos na děčínských silnicích těžce zraněných. Od ledna do srpna jich bylo 27, což je o šest více než ve stejném období loňského roku.