Na přibližně tři hodiny byla v pátek večer omezená doprava na silnici mezi Děčínem a Benešovem nad Ploučnicí v Malé Veleni. Blokovala ji nehoda kamionu, který skončil na boku v příkopu.

"Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost nákladu a skončil i s kamionem mimo silnici. Nikomu se při nehodě nic nestalo," uvedla policejní mluvčí Jana Matonohová.

Kamion se převrhl jen o několik metrů dál, než kde o týden dříve skončila mimo silnici dodávka. Ta se srazila s osobním autem, které vjelo do jejího jízdního pruhu.

Další velká dopravní nehoda bránila v klidném průjezdu řidičím v Bynově na výpadovce na Teplice, kde se srazily tři osobáky. Na místo dorazily všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Z dosud nezjištěných příčin vjel řidič jednoho z osobních vozidel do protisměru, kde se srazil se dvěma dalšími automobily. V těch se jeden člověk zranil lehce a druhý středně těžce. Viník vyvázl z nehody bez zranění," říká Jana Matonohová s tím, že stejně jako u páteční bouračky byla silnice přibližně tři hodiny částečně uzavřená.

U devatenáctiletého řidiče, který je podle policie pravděpodobným viníkem nehody, nebyl po dechové zkoučce zjištěn ani alkohol, ani jiné drogy.