Kromě sedmi zraněných lidí - mezi nimi nejsou žádné děti - výbuch plynu zničil tři zaparkovaná auta. Střepy se naví rozlétly na okolní zahrady do vzdálenosti stovek metrů.

"Událost se stala při stavbě lešení, kdy bylo narušeno plynové potrubí. Všichni z domu vyšli ven," uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. 

Na místo záhy přijelo několik hasičských jednotek a také tři sanitky, které zraněné převezly do nemocnice. Nad místem neštěstí létal také policejní vrtulník, který monitoroval situaci.

"Zraněno bylo sedm lidí, jedná se o lehká a středně těžká poranění. Všichni zranění byli převezeni do nemocnice," řekl velitel děčínské stanice hasičů Jiří Hykl s tím, že v době výbuchu v domě nikdo naštěstí nebyl. Záchranáři ale i přesto měli připraveny v záloze kynology se psy, kteří by případně pomáhali prohledávat trosky domu.

„Jednoho středně těžce a jednoho lehce zraněného člověka záchranáři transportovali do ústecké Masarykovy nemocnice. Zbývajících pět lidí s povrchovými zraněními, jako jsou oděrky, bylo převezeno na vyšetření do děčínské nemocnice," upřesnil mluvčí zdravotnické záchranné služby Pavel Šebesta.

Okolní lidé byli z výbuchu v šoku.

"Byla to neskutečná rána. Hned, jak to bouchlo, tak jsme běželi k domu a začali jsme ošetřovat zraněné. Bylo nutné je obvázat, protože krváceli," popisuje první vteřiny po výbuchu jeden ze soudedů.

Místní se také trochu zlobili na sanitky. "Jedna přijela až za třicet minut," uvedla jedna z žen.

"Já jsem pracoval v garáži. Když to bouchlo, cítil jsem na nohou tlakovou vlnu," řekl další ze sousedů.

"Máme trosky i u nás na zahradě. Sbírali jsme střepy, aby se nám o ně nepořezal pes," uvedla žena, která bydlí přibližně sto metrů od zničeného domu. Střeby sbírala s posekaného trávníku. V době výbuchu tu ale nebyla, což ji možná zachránilo také před zraněním.

Dům je po výbuchu zcela zničený. Zbyla z něj jen hromada trosek. Plyn přitom nevybuchl v domě, ale na kiosku s připojením plynu. Přivolaný zaměstnanec energetické společnosti RWE, který příjel únik plynu zkontrolovat, zřejmě zabránil ještě mnohem většímu neštěstí.

"Přestože byl po výbuchu zraněný, tak utíkal, aby uzavřel hlavní přívod plynu," uvedl Jiří Hykl. 

Podle místních lidí měl ale plynař zavřít plyn hned po svém příjezdu. To ale neudělal.

"Říkali jsme mu to, ale pracoval, i když plyn dál unikal. A pak to bouchlo," řekl jeden z místních.