Tři mrtví, šest těžce, čtrnáct středně těžce a devět lehce zraněných. Taková je bilance železničního neštěstí, jež se událo v pondělí v deset hodin dopoledne na železniční stanici v Rumburku. Vlak tam plnou rychlostí narazil do odstaveného železničního vagonu. Naštěstí nešlo o skutečnou událost, ale o cvičení, jehož úkolem bylo prověřit, jak jsou záchranáři připraveni na případnou podobnou událost rychle reagovat.

Na místo dokonce dorazil takzvaný kontejner nouzového přežití z požární stanice v Ústí nad Labem a speciální postraumatický tým Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

„Kontejner nouzového přežití se používá třeba při povodních. Umísťují se do něj lidé, kteří nemají žádné přístřeší a slouží vlastně k odpočinku, zahřátí nebo i občerstvení postižených lidí. Postraumatický tým je složený z hasičů vyškolených naším psychologem, jsou schopni lidem pomoci po šoku, který zažili třeba právě při takové nehodě,“ vysvětlil mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan.