Řidič taxíku, který vjel v úterý okolo osmé hodiny ranní na přejezd v Mladoboleslavské ulici ve Varnsdorfu, přitom může hovořit o obrovském štěstí. Srazil se zde totiž s vlakem jedoucím do stanice u Pivovaru Kocour. „Řidič auta utrpěl jen lehká poranění, záchranka ho převezla k ošetření na chirurgii,“ řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Prokop Voleník.

Záchranáři ošetřili také velmi lehce zraněného strojvedoucího motoráku, ve kterém jeli čtyři cestující. Těm se ale při srážce nic nestalo.
Vlaky jezdí mezi hlavním nádražím a zastávkou u Pivovaru Kocour od začátku tohoto týdne velmi pomalu a musí houkat. V pondělí zde totiž jiný řidič srazil závory i se semaforem. Na přejezdu byl tak pouze výstražný kříž. „U řidiče auta jsme zjistili zbytkový alkohol,“ naznačila příčinu nehody policejní mluvčí Petra Trypesová.

Jen o dvě hodiny dříve došlo k jiné vážně vypadající bouračce v sousedním Rumburku. „Auto leželo na boku v příkopu, vypadlý motor byl o 20 metrů dál. Zajistili jsme místo nehody a havarované vozidlo předali odtahové službě,“ uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Přestože bylo auto téměř na odpis, řidič se z něj dokázal vysoukat sám. Také jeho záchranka převezla s lehčími zraněními do rumburské nemocnice na chirurgii.