Ještě před sedmou hodinnou ranní došlo ke srážce dvou osobních aut v ústecké ulici Tovární u Spolchemie. Jeden z účastníků nehody utrpěl lehké zranění, na místě zasahovali záchranáři. Silnice je s opatrností průjezdná. 

S další nehodou se musely záchranné složky vypořádat u Libouchce. Osobní automobil zde skončil při průjezdu zatáčkou na boku. 

Jednosměrka. Ilustrační foto.
V okolí Liberecké ulice v Děčíně přibyly nové jednosměrky

Krátce po sedmé hodině se pak na dálnici D8 na 84. kilometru ve směru na Prahu mezi tunely Panenská a Libouchec střetly dva kamiony. "Nehoda se obešla bez zranění, pro jeden z kamionů jede odtah," informovala policie na svých stránkách.

Na dálnici byla ráno vrstva sněhu do 5 mm a snížená viditelnost na méně než 30 metrů. Ve směru na Prahu byly tunely Panenská a Libouchec uzavřeny, na vozovce se tvořily sněhové jazyky. Po ošetření vozovky byl uvolněn levý jízdní pruh. 

Vojáci pomáhají v nemocnicích. Ilustrační foto.
V nemocnicích pomáhají studenti, vojáci i hasiči. V kraji jich jsou desítky

Hlášení o nehodách přichází i z Děčínska. K jedné došlo na silnici 263 ve Velké Bukovině. Na silnici byla ráno ledovka, policie vyzývá k velmi opatrné jízdě. Další střet se ráno odehrál v ulici Sněžnická v Jílovém. Srazila se zde dvě osobní auta. 

V Jílovém došlo k nehodě i v ulici Teplická, řidič zde nezvládl jízdu na zasněžené vozovce a narazil do plotu. Na silnici č. 9 u obce Dolní Podluží se na křižovatce srazila dvě osobní auta. Také tato nehoda je bez zranění. 

Přímo v Děčíně pak došlo k nehodě v ulici Kamenická, a to na křižovatce s ulicí Příkrou. Srazila se zde tři osobní auta. Hned čtyři auta se střetla v děčínské ulici Sněžnická.

K nehodám dochází i na Teplicku, například v Hrobčicích. Před osmou hodinou ranní se zde střetla dvě nákladní auta, také tato nehoda se obešla bez zranění. Pouze pomačkanými plechy skončil i střet dvou osobáků na silnici 13 na mostě u obce Hostomice.