Co se vlastně stalo? „Teplé počasí láká sportovce a lezce do skal. Jeden z nich nezvládl výstup stěnou a po zhruba šestimetrovém pádu utrpěl poranění zad. Na místo museli vyrazit tři záchranáři horské služby z Tisé ve spolupráci s jednotkou dobrovolných hasičů ze stejné obce,“ popsal situaci náčelník HS Krušné hory Miroslav Račko.

Transport raněného na místní fotbalové hřiště provedla posádka záchranářského vrtulníku z Ústí nad Labem. „Pacienta z podvěsu na palubu vrtulníku pomohli přesunout členové lezecké skupiny hasičů Ústí nad Labem. Jejich dojezdová vzdálenost je přeci jenom větší než záchranářů od dobrovolných hasičů z Tisé a proto se připojili k zásahu,“ popsal tiskový mluvčí HS ČR Marek Fryš s tím, že koordinace zásahů v těžkém terénu a spolupráce všech složek IZS je zárukou rychlého poskytnutí odborné péče těm, kdo ji po nehodách potřebují.

Pacient se díky spolupráci všech účastníků akce dostal na palubě vrtulníku do nemocniční péče zhruba za hodinu a deset minut. „Vrtulník jej transportoval s vážnými zraněními do traumacentra ústecké nemocnice,“ dodal mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník krátce po zásahu.

Mohlo by vás také zajímat: Teplickou v Děčíně čeká proměna za 100 milionů, začít by se mělo o prázdninách

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura