Šestapadesátiletý řidič Seatu se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní. Řidič měl v dechu 0,16 promile alkoholu.

„Nejedná se o trestný čin ze strany řidiče, jde o přestupek. Trestný čin by to byl v případě, že by řidič měl v dechu více jak jedno promile alkoholu,“ vysvětlil děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik. Řidiči hrozí pokuta až do výše padesát tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel na dva roky.

„Viníkem nehody je s největší pravděpodobností třináctiletý chlapec, který do vozovky nečekaně vběhl mimo vyznačený přechod pro chodce. Řidič brzdil, ale střetu s chlapcem zabránit nedokázal,“ doplnil Cvik.

Kolemjdoucí lidé se nehodě ani příliš nedivili. „Každou chvíli tu slyším kvílet brzdy, děti velice často přebíhají silnici mimo přechod, nerozhlížejí se, divím se, že se tu ještě nestalo nic vážnějšího,“ zlobila se starší žena, jež tudy procházela. Přitom místo je řádně značené, děti o nebezpečí na silnci vědí od kantorů.

Třináctiletého chlapce převezla rychlá záchranná služba do nemocnice. Rozsah jeho zranění není velký, kluk má jen odřeniny.

V letošním roce je to už pátá nehoda, jejíž přímám účastníkem bylo dítě. Loni srazila auta devětadvacet dětí, buď jako chodce nebo cyklisty. V deseti případech bylo na vině samo dítě.

ALICE KLAUBENSCHALKOVÁ
MICHAELA HLINKOVÁ