Děčín – Hrůzný nález ohlásil včera kolem půl sedmé ráno jeden ze strojvedoucích vlaků jezdících mezi Děčínem a Německem. U trati zahlédl lidské tělo bez hlavy. Muž pravděpodobně spáchal sebevraždu.

„Hlavu našli kriminalisté oddělenou od trupu několik metrů od místa nálezu těla," říká policejní mluvčí Petra Trypesová. „Jedná se o devětatřicetiletého muže z Děčína. Přesnou příčinu smrti určí až soudní pitva," dodala mluvčí.

Pitva by se měla uskutečnit  v pátek, výsledky je možné  očekávat nejdříve příští týden. Podle předběžného šetření ale muž s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu.

Kvůli nálezu lidského těla musela být na nějaký čas uzavřena důležitá železniční spojnice mezi Českou republikou a Německem.

„Trať  byla zcela uzavřena přibližně dvacet minut. K plnému zprovoznění došlo až po desáté hodině dopoledne. Zpoždění vlaků byla do 15 minut," uvedl Martin Drápal z Drážní inspekce, která všechny nehody na železnici vyšetřuje.

Zatím se také nepodařilo stanovit škody. Podle Drápala na železničním vybavení jsou škody nulové, zda jsou škody na vlaku, není možné zatím určit. „K nehodě došlo pravděpodobně v čase od úterních 20 hodin do páté hodiny ve středu ráno. Nyní se snažíme zajistit všechny vlaky, které v tuto dobu mezi Děčínem a státní hranicí projížděly. Ale bude to zřejmě dost náročné," dodal mluvčí inspekce.