Když řidič děčínského dopravního podniku vyjel na první ranní spoj do Nebočad, netušil, jaké drama jej čeká. V nejméně vhodném okamžiku, na železničním přejezdu, se mu totiž krátce před pátou hodinou ranní porouchal autobus, který nebyl schopen jet dál. "V autobuse byl naštěstí pouze řidiči," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

V tu chvíli se od děčínského východního nádraží blížil osobní vlak na Střekov. Srážce zabránila duchapřítomnost řidiče, který dal včas o svém problému vědět. Přejezd je navíc těsně před vlakovou zastávkou, do které osobák již brzdil.

"Řidiči zhasl motor při výjezdu z přejezdu do stoupání. Následně zcouval zpátky," uvedl náměstek ředitele dopravního podniku Jiří Kasl.

"Když jsem přijel, měl řidič zvednutý kryt motoru a něco tam dělal," řekl Deníku očitý svědek. Když se řidiči podařilo autobus nastartovat, nadzvedli okolo stojící lidé závory a autobus mohl vyjet z přejezdu.

"Mimořádnost způsobila asi patnáctiminutové přerušení provozu. To se dotklo jednoho osobního a jednoho nákladního vlaku," uvedl Pavel Tesař z tiskového oddělení Správy železniční dopravní cesty. Událost nyní vyšetřuje policie.