Jen malý pokles dopravních nehod zaznamenali policisté v úseky v ulici Kamenická v Děčíně ve směru od nájezdu na Nový most ke křižovatce s ulicí Liliová. V roce 2007 tam zaznamenali čtyřicet sedm nehod, loni už o pět méně. Úsek policisté řadí mezi nehodové, tedy místo kde za rok napočítají dvacet a více nehod.

„I když tu řidiči hodně bourají, při nehodách po dva roky nikdo nezemřel, ale škody jsou poměrně vysoké,“ upozornil děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik.

V roce 2007 se dva lidé těžce zranili, dalších šest lehce. O rok později, kdy šel počet nehod rapidně dolů, také nikdo nezemřel a bouračky odnesly skutečně jen plechy aut. Policisté neevidují ani jedno těžké či lehké zranění.

„Škody se od sebe podstatně liší. Zatímco v roce 2007 se vyšplhaly skoro k milionu dvěma stům tisícům, loni byly ani ne půl milionové,“ poznamenal Cvik.

V roce 2007 bourali řidiči nejvíce ve středu mezi jedenáctou a osmnáctou hodinou, o rok později pak ve čtvrtek ve stejnou dobu.

Úsek není speciálně označený. Je tam jen omezení rychlosti pro obec.

„Nejvíc řidiči bourají, protože nedodržují bezpečnou vzdálenost mezi sebou, plně se nevěnují řízení vozidla a v několika případech je na vinně i nedání přednosti v jízdě na křižovatkách.

„Úsek je frekventovanou částí silnice, která je hlavním tahem z Děčína na Českou Kamenici a Liberec či do Šluknovského výběžku,“ řekl Cvik. Doplnil, že na silnici je i několik přechodů pro chodce včetně světelného semaforu.

#flash|https://g.denik.cz/8/1a/kamenicka_flash.swf|550|500|kamenicka_flash#

Důkazem toho, že většina nehod tam vznikla nepozorností řidičů je i nehoda tři osobních aut.

Loni v únoru jel řidič s nákladním vozidlem po Kamenické ulici ve směru na Děčín 1. Na rovném přehledném úseku silnice u domu čp. 610/111 se nechoval při jízdě ohleduplně a ukázněně. Plně se nevěnoval řízení.

„Jak sám řekl při vyšetřování nehody, díval se na přístrojovou desku a nesledoval situaci v silničním provozu před sebou. Kvůli tomu přehlédl stojící kolonu vozidel ve svém směru jízdy a přední částí svého auta narazil do zadní části stojícího osobního vozu. To náraz odhodil na před ním stojící autobus,“ popsal nehodu mluvčí. Řidič před jízdou nepil. Technickou závadu na místě policisté vyloučili. Nikdo se při nehodě nezranil.

Sami řidiči úsek za nebezpečný nepovažují. „Pokud se někdo plně věnuje řízení a nejede jako blázen, Kamenickou musí zvládnout. Je fakt, že mnozí tak ale nečiní, což vím samozřejmě z vlastní zkušenosti,“ uvedla řidička Michaela Kliková, jež sama tady měla malou kolizi. „Naštěstí se nic nestalo, jen jsem měla odřený nárazník, jak do mě strčilo auto jedoucí za mnou,“ řekla.