VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: 2008: Více mrtvých na silnicích

Děčínsko - Na silnicích Děčínska zemřelo o šest lidí víc než v roce 2007. Děčínsko se tak odlišuje od republikových statistik, kde počty mrtvých klesly.

3.1.2009
SDÍLEJ:

Dopravní nehoda na tahu do Ústí, jeden mrtvýFoto: Deník/Karel Pech

Dopravní nehody si v uplynulém roce vyžádaly na českých silnicích mnohem méně obětí než v předchozím roce 2007. Nikoliv však na Děčínsku. Tady mrtvých výrazně přibylo.

„Ve všech ukazatelích, které sledujeme se pohybujeme v nižších číslech než v roce 2007. Bohužel až na úmrtí na silnicích,“ řekl šéf děčínské dopravní policie Martin Votrubec. V loňském roce totiž zemřelo na silnicích Děčínska o šest lidí více než v roce předešlém, celkem devatenáct.

Za nejtragičtější den loňského roku označují policisté 12. listopad. V ten den zemřeli na silnici dva lidé. „Muž se snažil zabránit střetu s divokým kancem, který ležel už sražená na silnici a při manévru narazil do sloupu. Byl na místě mrtvý. To se stalo časně ráno a hned v poledne, zemřel další muž na tahu na Ústí nad Labem při čelním střetu s protijedoucím vozidlem, jež řídila žena. Ta do protisměru vjela,“ připomněl nehody děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik. Ani jedna z nehod není dosud vyřešená. „Čekáme stále na posudky soudních znalců,“ vysvětlil Cvik.

„Celkem policie v celé republice za loňský rok 155 837 dopravních nehod, což je o 21 741 nehod méně než v roce 2007. Na Děčínsku statistika v tomto směru kopíruje celostátní. „U nás bylo 1840 nehod, jednapadesát lidí se zranilo těžce, tři stovky lehce, škoda činí více než jednasedmdesát milionů korun,“ spočítal Cvik.

Nejčastější příčinou loňských dopravních nehod byl už tradičně nesprávný způsob jízdy, a to ve více než tisícovce případů. „Řidiči stále ještě sedají za volant pod vlivem alkoholu, takových nehod jsme loni měli sto devatenáct, ve více než třech stovkách případů je na vině nehody nepřiměřená rychlost a ve dvou stovkách nedání přednosti v jízdě,“ upřesnil mluvčí.

Mnohým nehodám a zejména jejich následkům mohou motoristé předejít. „Lidi by měli využívat všechny prvky ke zvýšení své bezpečnosti, poutat nejen sebe ale i děti a spolujezdce na zadních sedadlech. Sice pásy nezabrání dopravní nehodě, ale její následky výrazně zmírní. Proto se i při kontrolách významně zaměřujeme na používání zádržných systémů,“ zdůraznil šéf dopravky Votrubec.

Policisté upozornili i na to, že na Děčínsku významně stoupl počet nehod, jež odnesli chodci, a to většinou starší chodci. „Je možné že už nemají takový odhad vzdálenosti blížícího se auta a jeho rychlosti. Tyto střety mají velmi vážné následky, dva lidé po střetu s vozem zemřeli, a to i přesto, že to byly střety v minimální rychlosti,“ poznamenal mluvčí Cvik.

Pozitivní je, že i na Děčínsku, jež se řadilo mezi okresy s nejstaršími auty, přibylo nových vozů. „To samozřejmě pozitivně ovlivňuje a zmírňuje následky dopravních nehod, protože nové vozy mají bezpečnostní prvky výrazně lepší,“ vysvětlil Cvik.

Autor: Alice Klaubenschalková

3.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 22 960 Kč

Odborní pracovníci v oblasti sociální práce Terénní sociální pracovník. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22960 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Děčín (přidělená lokalita), , Hledáme soc.pracovníka na celý úvazek., Terénní sociální pracovník zejména:, , • kontroluje a metodicky řídí práci terénních pracovníků v sociálních službách (dále jen TPSS), a to dle platných metodik a vnitřních předpisů zaměstnavatele a dle pokynů vedoucího služby. Především:, • uzavírá ústní smlouvu, individuálně plánuje s klienty průběh sjednané spolupráce, realizuje sjednanou spolupráci a hodnotí průběh uplynulé spolupráce s klienty v situacích, kdy si řešení nepříznivé sociální situace klienta vyžaduje poskytnutí sociálně terapeutické činnosti, cílenou spolupráci s jinými organizacemi (tím se nemyslí pouhé předání referenčních informací, které mohou realizovat i TPSS) či kdy (i na základě žádosti TPSS) usoudí, že spolupráce s klientem si vyžaduje jeho intervenci , • monitoruje vývoj situace ve sociálně vyloučených lokalitách na základě informací zjištěných vlastní prací s klienty i informací zjištěných od TPSS a jiných subjektů, analyzuje získané informace, se svými analýzami seznamuje průběžně vedoucího služby a dle jeho zadání zpracovává písemné výstupy z analýz., • na základě svých analýz průběžně navrhuje a předkládá ke schválení vedoucímu služby návrhy opatření vedoucí k řešení či k prevenci prohlubování nepříznivé sociální situace cílové skupiny a návrhy opatření směřujících ke zvyšování kvality své sociální služby (např. návrh změny metodik služby terénní programy, návrh zvýšení kvalifikace týmu projektu v identifikovaných oblastech, návrh strategií místní komunální politiky vedoucích k řešení problémů SVL aj.) , • Jedná - po schválení účelu, obsahu a formy jednání vedoucím služby - s jinými organizacemi, z těchto jednání pořizuje nejdéle následující den po schůzce zápisy, které zasílá vedoucímu služby, v závažných situacích (např. pokud se bude domnívat, že na základě zjištěných informací má zaměstnavatel oznamovací povinnost, v případě zjištění hrubého porušení pracovní kázně TPSS aj.) informuje vedoucího služby bezodkladně., •Zvyšuje si průběžně kvalifikaci, účastní se supervizí, vzdělávacích akcí, koordinačních schůzek a dalších akcí dle pokynů vedoucího služby., , Nbízíme: mobilní telefon, notebook - zejména pro pracovní účely., , Kontakt:, Denisa Šporerová, tel. 412 517 924, e-mail: os.cinka@seznam.cz - zašlete motivační dopis a životopis.. Pracoviště: „cinka“, z.s.( 3 sídlo), Zbrojnická, č.p. 779, 405 02 Děčín 2. Informace: Denisa Šporerová, +420 412 517 924.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 18 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný kuchař (pomocná síla k nádobí) K4. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: RESTAURACE KOCANDA, Rytířská č.p. 77/2, Děčín III-Staré Město, 405 02 Děčín 2, , POMOCNÝ KUCHAŘ K4 - MYTÍ NÁDOBÍ, PŘÍPRAVA ZELENINY, Nástup možný ihned., Směny: krátký / dlouhý týden, pracovní doba 8 - 22 hod. , , Nabízíme:, Pracovní úvazek: Hlavní pracovní poměr., Hezké prostředí, mladý kolektiv., Nová moderní nerez kuchyně, hold-o-mat, konvektomat, indukce., Stabilní zázemí firmy s 26 - letou historií., , Kontakt: tel.. 736 481 003 - recepce, volat do 14 hod., e-mail: hotel@kocanda-decin.cz. Pracoviště: Shotty s.r.o. - 01: prodejna; výroba; restaurace kocanda (sídlo), Rytířská, č.p. 77, 405 02 Děčín 2. Informace: Eva Šotková, .

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 18 480 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Provozní zámečník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18480 kč. Volných pracovních míst: 26. Poznámka: Místo výkonu práce:, Vítězství č.p. 56, Děčín XXXI-Křešice, 405 02 Děčín 2, , Požadavky:, vyučení v oboru výhodou, důležitá zručnost a pracovitost, samostatnost, čtení výkresů, svářečský průkaz, ZE1, DG1, praxe v oboru, osvědčení jeřábník/vazač - výhodou., , Kontakt: Lenka Nácarová, tel. 412 519 225, e-mail: nacarova.agt@seznam.cz - sjednání pohovoru, osobní jednání na výše uvedené adrese.. Pracoviště: Agt company, s.r.o. - 02, Vítězství, č.p. 56, 405 02 Děčín 2. Informace: Lenka Nácarová, +420 412 519 225.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 100 Kč

Lešenáři Pomocný lešenář. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce: Děčín, , Nabízíme volnou pracovní pozici pomocný lešenář, pracovní poměr HPP. Požadujeme fyzickou zdatnost - práce je fyzicky náročná. ŘP skupiny B výhodou., , Kontaktní osoba: Marcela Butiová, první kontakt telefonicky na čísle 731 854 306. Pracoviště: Cmb lešení s.r.o. - provozovna, Husovo nám., č.p. 80, 405 02 Děčín 2. Informace: Marcela Butiová, +420 731 854 306.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slavnosti v Rumburku.
50

FOTO: Rumburské slavnosti táhly na Ledeckého i Mercuryho

Veteránem severem 2018.
49

OBRAZEM: Šluknovským výběžkem projely veterány

Jméno dal centru africký bubínek. Tamtam pomáhá neslyšícím dětem

Ústecký kraj - Rodiny se sluchově postiženými dětmi se mají na koho obrátit.

Češi si med oblíbili. Za posledních deset let spotřeba vzrostla o polovinu

Jílové, Ústecký kraj - V České republice se v loňském roce vyrobilo 9365 tun medu. Lidé si cení jeho unikátní chuti i blahodárných účinků.

Modráskům se díky majitelům luk v národním parku daří

České Švýcarsko - Správa Národního parku České Švýcarsko si velmi váží majitelů krvavcových luk. Právě na rostlině krvavci totenu jsou totiž závislí modrásci bahenní a očkovaní, kterých u nás i v celé Evropě ubývá.

ČOI nasadila na kontroly i nezletilé. U třinácti prodejců cigaret by uspěli

Severní Čechy - Česká obchodní inspekce (ČOI) k letošním kontrolám prodejcům cigaret přizvala nejen zaměstnance živnostenského úřadu a policii, ale také osoby nezletilé. Zkoušela, zda se omladině podaří v rozporu se zákonem zakoupit tabákové výrobky. Většina prodejců ve zkoušce obstála, mládež by uspěla jen ve třinácti případech z více než čtyř set.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT