„Jsou okamžiky, kdy potřebujeme každou pomocnou ruku – třeba při povodních. Nechceme bránit v činnosti těm lidem, kteří chtějí něco dobrovolně dělat pro ostatní. Proto jsme se rozhodli, že tato jednotka zůstane,“ vysvětlil děčínský primátor Jiří Anděl (ANO).

Minulé vedení při zveřejnění záměru zrušit argumentovalo úsporami, nepotřebností tak velkého množství jednotek ve městě a zastáním u Hasičského záchranného sboru. Bývalý primátor Jaroslav Hrouda tehdy na námitky týkající se právě zásahů u mimořádných událostí jako jsou povodně nebo likvidace následků vichřice řekl, že přeci nebudeme stavět přistávací dráhu pro UFO, kdyby náhodou nějaký ten talíř přiletěl.

Ilustrační foto
Děčín změnil názor, hasiče v Křešicích nezruší. Mají dostat i nové auto

Krátce po té, co tato slova pronesl na zastupitelstvu, pomyslné UFO přiletělo. A hned dvakrát. Nejprve v podobě řádění živlů, následně v podobě covidu. U obou akcí byli jako pomocníci právě křešičtí hasiči.

Zajištění pomoci v nouzi ale není čekání na přílet mimozemských vyslanců. S naprostou jistotou se budeme znovu potýkat s velkými povodněmi, s naprostou jistotou se znovu budeme potýkat s následky vichřic. Nevíme sice jestli letos, příští rok nebo za tři. Nebo pětkrát do roka. Nová radnice svým rozhodnutím dala najevo, že na takovou situaci chce být co nejlépe připravena.