Sestava nové radniční koalice se téměř okamžitě setkala s opovržlivými hlasy, především na sociálních sítích. Její odpůrci argumentují tím, že se vlastně nic nezměnilo, protože hlavní silou zůstává stále ANO. To ale ztratilo v budoucí radě většinu, bude mít jen čtyři křesla z devíti. Došlo také na výraznou proměnu jeho koaličních partnerů. Náš Děčín a ČSSD nahradila uskupení, která byla doposud opozicí. Velmi hlasitou a kritickou opozicí, která nyní bude mít šanci ukázat, že umí nejen mluvit, ale také konat. Pokud chce uspět v příštích volbách, tak si selhání dovolit nemůže.

Dořešit je potřeba například rekonstrukci ulice Prokopa Holého, která je dlouhodobě cílem kritiky především piráta Petra Zdobinského a Tomáše Brčáka zvoleného za ODS. Problémů má ale Děčín mnohem více, nyní se k tomu kvůli koronaviru přidaly i drastické propady příjmů.

Při pohledu na složení nové koalice je zřejmé, že o mnoho více variant k dispozici nebylo. Obzvláště když pro některé členy nové koalice byl nepřijatelný dosluhující primátor Jaroslav Hrouda a jeho náměstek Vladislav Raška. Opět se tak ukázalo, že politika je uměním možného. Nikoliv realizací vysněného ideálu.