Cyklistů jezdících lesy v posledních letech výrazně přibývá. Čas od času si na ně stěžují turisté, na které se vyřítí. Takové případy jsou ale výjimečné. Kolo je totiž při sjezdu v lese poměrně dost daleko slyšet, jak rachtavě přejíždí kameny a kořeny.

Mnohem větší skupinou, které leží v žaludku, jsou lesáci. Ti mluví o tom, že jezdci poškozují les. To je pravda. Ale pár cyklistů jej rozhodně nepoškodí více, než zástupy turistů, kteří v sezóně touto lokalitou procházejí. Kromě jiného cyklisté za jízdy nemají moc času odhazovat PET láhve, kapesníčky nebo obaly od sušenek. Na rozdíl od pěších návštěvníků lesů, po kterých zůstává poměrně slušný svinčík.

Událost, na kterou na sociálních sítích upozornil děčínský radní a cyklista Ondřej Smíšek, vyvolala podle očekávání velmi bouřlivou reakci. V diskuzi uživatelé sociálních sítí v drtivé většině šílený čin velmi tvrdě, mnozí až nevybíravě odsoudili. A není se čemu divit, těm klukům šlo opravdu o život. Stačilo jen málo a vše skončilo tragicky. Není se tak čemu divit, že se případem začala zabývat policie.

Může se stát, že člověk s někým nesouhlasí. Nebo se mu dokonce nelíbí, co dělá. To je naprosto přirozené a každému se to v životě mnohokrát stalo. Stejně tak přirozené je si to vyříkat. Co ale není přirozené, je způsob, který zvolili zatím neznámí lidé v případě cyklistů jezdících pod Sněžníkem. Ten totiž hraničí s pokusem o vraždu.