Levobřežní centrum Děčína Podmokly mnohým vtipálkům připomíná nedobytnou pevnost. Ne snad proto, že by byly obehnané mohutnými hradbami. Ale proto, že jsou téměř celé rozkopané. Prokopa Holého, Tržní, Bezručova, Raisova… Seznam ulic, které patří bagrům, je poměrně dlouhý. Je pochopitelné, že je třeba opravit jak samotné ulice, tak i to, co se skrývá pod nimi. Tedy kanalizace, vodovody nebo plynovod. Stinnou stránkou jsou dočasně chybějící desítky parkovacích míst.

Co se ale chápe hůře, je, že se město zcela dobrovolně na více než dva týdny připraví o další desítky parkovacích míst a hledání nějakého volného místečka v Podmoklech se tak často mění v neřešitelný rébus. Na odstavné parkoviště u železničního mostu totiž nechalo najet lunapark s horskou dráhou, autodromem nebo labutěmi, který za patnáctidenní nájemné zaplatí částku lehce přesahující 35 tisíc korun. Není to přitom poprvé, kdy není na největším městském parkovišti v Podmoklech možné zaparkovat. Relativně nedávno jej opakovaně zabrali například filmaři, kteří jej využili jako své zázemí.

Šéfredaktor Děčínského deníku Alexandr Vanžura.Radnice argumentuje tím, že v okolí užšího středu Podmokel jsou v docházkové vzdálenosti jiná parkoviště, která je možné využít. A má pravdu, skutečně je to přibližně stejně daleko na několik velkých parkovišť, kde je možné bezplatně zaparkovat, stejně jako na městském u železničního mostu. Všechna spojuje jedna věc – jsou soukromá. Jsou u nákupních domů, hypermarketu a supermarketu. Jejich vlastníci je postavili proto, aby jim přinášela v podobě útraty majitelů parkujících aut zisk. Nyní na ty, kteří by v nich chtěli utrácet, ale zbývá méně parkovacích míst, řadu z nich totiž zaberou lidé, kteří jezdí do Podmokel do práce a své auto odstavují na celý den.

Těžko říct, co danému úředníkovi, který pronájem parkoviště pro kolotočáře schválil, chybí více, zda empatie, nebo selský rozum. Na výsledku, že Podmokly zbavil na dva týdny zcela zbytečně několika desítek parkovacích míst, to nic nezmění.