Novým starostou se stal Roland Solloch, dosavadní místostarosta. Při tajné volbě jej podpořilo osmnáct zastupitelů z dvaceti přítomných. „Byl jsem překvapený, že jsem dostal tolik hlasů. Že mi osmnáct zastupitelů důvěřuje. Jsem za tu důvěru moc rád,“ řekl krátce po svém zvolení Solloch novinářům. Právě důvěra byla snad nejčastěji skloňovaným slovem během napjatého jednání plného emocí.

Mluvil o ní také dnes již radní Václav Jára, který důvěru v bývalé vedení ztratil po zdánlivé banalitě. „Viděl jsem maily, bohužel až nyní, ve kterých bylo město varováno před uzavřením smluv. Nejsem proto, aby se lidé lynčovali. Je to otázka morální a důvěry. Pokud někdo ztratí důvěru, tak bychom k tomu tak měli přistupovat. Já jsem tu důvěru ztratil,“ vysvětloval Jára, proč se rozhodl hlasovat pro odvolání vedení. Kromě starosty Horáčka bylo na programu také odvolání místostarosty Josefa Hambálka, který je v radarové kauze také obviněný. Na toto hlasování ale nedošlo, protože Hambálek sám na svou funkci rezignoval. Zastupitelé vyměnili také pět ze sedmi radních.

Nové vedení Varnsdorfu má nyní šanci napravit reputaci města. Nesmí ale ani v nejmenším zaváhat, nesmí na sebe vrhnout ani stín podezření z nějaké nekalosti. Jestli nové vedení, ajťáckou terminologií řečeno Varnsdorf 2.0, bude mít úspěch, se ukáže v následujících týdnech a měsících. Důvěra se totiž buduje dlouho, ale ztratit se dá během jediného okamžiku. A to nejen u veřejnosti, ale také mezi členy křehké a nepříliš politicky sourodé nové radniční koalice.