O reorganizaci policie na severu Čech se mluvilo mnoho měsíců. Policie tak chtěla vyřešit nedostat lidí v uniformách, jen na Děčínsku jich podle mluvčí Jany Slámové chybí téměř tři desítky. Řešením, místo posílení náborů, mělo být zrušení oddělení ve Velkém Šenově a přesun hlídkové služby.

„Chtějí nám zrušit nemocnici, chtějí nám zrušit policii. Co nám tady zůstane? To tu máme zůstat úplně bezprizorní? To je trošičku nedomyšlené. Věřím, že budou přemýšlet rozumně a oddělení nám tu nechají,“ říkala na začátku léta naštvaně starostka Velkého Šenova Marcela Boháčová.

Na její stranu se přidali i ostatní starostové a prostřednictvím Sdružení pro rozvoj Šluknovska se ozvali, psali policejnímu prezidentovi i ministru vnitra. Na konci minulého týdne pak policie po tlaku starostů i médií oznámila, že nakonec žádná reorganizace nebude. Lidem ze Šluknovska se tak alespoň v něčem mohlo ulevit.

Ilustrační foto.
Policejní služebny v Ústeckém kraji zůstanou, reorganizace nebude

Podobný úspěch slaví i obyvatelé děčínské čtvrti Horní Oldřichov. Ti měli od října přijít o většinu autobusových spojů s centrem města. Skupinka aktivních obyvatel nelenila a sepsala petici. Pod tu se podepsalo přibližně 200 z necelých 500 obyvatel čtvrti. Své postoje prezentovali také na zastupitelstvu, které nakonec rozhodlo konečný verdikt odložit a probrat jej s místními.

Lidé mohou být nespokojení s mnohým. Pokud se ale neozvou, ti, co rozhodují, nemají šanci se to dozvědět. Samozřejmě nemusí vždy vyhovět. Ale člověk pak může mít klidné svědomí, že pro věc udělal vše, co bylo v jeho silách.