A to se vší parádou. Policejní auta stála u radnice i u domu nejvyššího představitele města. Detektivové z krajské hospodářské kriminálky přijely s příkazy k domovním prohlídkám. Během několika hodin si nabrali počítače i nejrůznější dokumenty, které musí nyní vyhodnotit.

Je potřeba říct, že soudce nevydá povolení k prohlídce, aniž by mu vyšetřovatel nepředložil pádné důvody k povolení tak zásadního zásahu do soukromí. Nebo by alespoň neměl.

Poněkud neotřelý pohled na události z minulé středy nabídl místostarosta Varnsdorfu Josef Hambálek. „Přišla policie, vzala si z kanceláří nějaké počítače a dokumenty. Je to nepříjemné, ale děje se to i jinde,“ řekl serveru idnes.cz.

Zásah policie ve Varnsdorfu
Na varnsdorfské radnici zasahovala kvůli radarům policie, byla i u starosty doma

Nepříjemností se může člověku stát poměrně hodně. Třeba že mu těsně před nosem ujede autobus. Nebo že jej nepřipraveného stihne přeháňka a on promokne. To všechno jsou nepříjemnosti a člověk z nich rozhodně nemá radost.

Policejní zásah v podobě zabavování výpočetní techniky a dokumentů na radnici ale rozhodně mezi takové nepříjemnosti nepatří. Pan místostarosta rozhodně má pravdu, že se podobné zásahy čas od času dějí. V živé paměti ještě máme třeba zásahy na radnici jednoho z brněnských obvodů. Ale není to nic běžného.
Není dobré podobné zásahy zlehčovat. To dává totiž lidem signál, že policejní šťára není nic víc než drobná lapálie, ze které si nemusí nic dělat.