Krátce po zprovoznění radarů se ale začali objevovat první nespokojenci, kteří jsou přesvědčeni, že si město udělalo z radarů zlatý důl. Jsou ve stoupání, navíc začínají měřit v neobydlené oblasti. Někteří řidiči dokonce objevili jeden poměrně dost nebezpečný fígl. Okolo radarů projíždějí v protisměru.

Vandalové poškodili radar na Studánce.
FOTO: Zničený radar ve Varnsdorfu. Vandalovi hrozí až tříletý pobyt za mřížemi

Je mimo veškeré pochybnosti, že si lidé za pokuty, které jim město posílá i s více než půlročním zpožděním, mohou sami. Nikdo je nenutil překročit povolenou rychlost, která je jasně daná. Od začátku měření takto zachytily radary více než 100 tisíc hříšníků. Pokud někdo přestupek spáchá, musí zákonitě přijít také trest. Ten trest musí nejen přijít zákonitě, ale především zákonně. A právě o tom se mezi lidmi rozhořel spor, někteří se dokonce obrátili na ministerstvo vnitra. To došlo k názoru, že usnesení rady, na jehož základě město na Studánce měří, je v rozporu se zákonem. Tedy jinými slovy je nezákonné.

Vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Děčínska za rok 2018.
Sabina Křováková úspěšným sportovcům Děčínska zpívala hit od Věry Špinarové

Tomu se ale Varnsdorf brání tím, že má k dispozici dopis od krajského úřadu, který shledal jeho postup bezproblémový. Ministerstvo vnitra nyní čeká na reakci města, v krajním případě jej může popohnat až k Nejvyššímu správnímu soudu. Bez ohledu na výsledek jednání města s ministerstvem je ale téměř jisté, že se vzhledem k obřímu množství pokut měření na Studánce dostane před Nejvyšší správní soud. Ten již v minulosti řekl, že třetí strana nesmí být hmotně zainteresovaná na výsledcích měření. Není příliš pravděpodobné, že by nyní správní soud popřel sám sebe a šel proti svým dřívějším rozsudkům.