Když vláda před časem oznámila, že se jí zželelo lidu a otevřela restaurační zahrádky, vzbudilo to nadšená očekávání. Lidí, že si konečně zase budou moci v hospodě dát jídlo z porcelánu, a ne z plastu a pití ze skla místo kelímku. A to i za cenu toho, že do hospody mohou jen s negativním testem, očkováním nebo potvrzením o prodělaném covidu. V hospodských pak proto, že se konečně objevila šance na nějaké slušné příjmy.

Jak je ale dobrým vládním zvykem, ani toto rozvolnění se neobešlo bez chaosu a bez změn již jednou vyhlášeného. Původně totiž měli povolenky pro přístup na zahrádky kontrolovat sami hospodští. To se nelíbilo nejen jim, ale také odborníkům na ochranu osobních údajů.

Po vlně kritiky vláda, jako již tolikrát, couvla a řekla, že testy nebo očkovací certifikáty budou kontrolovat hygienické stanice a policie. Nebo tedy spíš nebudou. „Prozatím u nás žádná kontrola nebyla,“ řekl Jan Srb, jehož Pivovar Falkenštejn provozuje restauraci v Krásné Lípě. Podobně reagují i další majitelé hospod. A není divu, když za týden policie s hygienou zvládly zkontrolovat v Ústeckém kraji jen 34 zařízení. To je více předzahrádek jen v samotném Děčíně.

Není se ale čemu divit, když stát na hygieniky a policisty nakládá stále nové a nové povinnosti, ale tak nějak zapomíná na personální posílení. Nezbývá tak než doufat, že sebekázeň návštěvníků bude fungovat lépe než státní správa. I když to není zas tak složité.