Dlouhých třicet let čekala děčínská nemocnice na opravdu velkou stavební investici. Zatím poslední dokončenou částí je z velké části města viditelný pavilon interny. Nyní se Krajská zdravotní pustila do dostavby urgentního příjmu, jipových lůžek nebo centrální sterilizace. To vše za 880 milionů korun včetně vybavení.

Díky dostavbě a sjednocení příjmu pacientů, propojení dvou nejdůležitějších oddělení, tedy interny a chirurgie, proskleným tubusem se nemocnice výrazně posune do 21. století. Nedávno pak Krajská zdravotní otevřela zcela novou přístavbu interny pro magnetickou rezonanci, samotný interní pavilon také prošel kompletní rekonstrukcí. V další fázi by vedle nové budovy centrálního příjmu měl vyrůst ústav péče o matku a dítě, kde bude i nová porodnice.

V Děčíně začala dostavba nemocnice.
V Děčíně začala dostavba nemocnice, hotovo má být za dva roky

Krátce po zveřejnění informace o zahájení stavby se na sociálních sítích objevila řada komentářů odsuzujících bez jediného důkazu dostavbu jako černou díru na peníze nebo velkou malou domů pro někoho. Velmi často se přitom jedná o lidi, kteří by stejně nadávali na to, v jak zbědovaném stavu děčínská nemocnice je, pokud by se nic nestavělo.

V jednom ale přeci jen mají pravdu. Nemocnici v Děčíně, stejně jako téměř všem zdravotnickým zařízením, chybí zaměstnanci. Ty dnes nestačí už jen lákat na výši výplaty, rozhodujícím faktorem je často i pracovní prostředí. Rozhodně se lépe pracuje v moderní budově plné moderních přístrojů než v nemocnici, kde se čas zastavil. Nová přístavba tak může sehrát pozitivní roli i na pracovním trhu při lákání nových lidí.