Jak jsem tu minule říkal – kdo chce kam…, tak dnes zase: každému to jeho (její)… Čtu v novinách, že v Praze vznikne unikátní nová Západní čtvrť. Budou tam mít 10.000 nových bytů všech rozměrů, stylů a provedení jak ve velkých „bytových“ domech, tak i v jakýchsi „vila – domech“. Budou tam mít uzavřený areál s parkem vodní plochou v podobě jezírka a dětské hřiště. Budou tam mít řad kaváren, restaurací a obchodů nový centrální park. Bude to jistě pěkné, pěkně drahé a bude to jistě další místo, kam se budou těšit jednotlivci i celé rodiny na víkendové výlety, když už jim ta dosavadní nákupní centra polezou krkem…

V úterý nešel ve vsi proud, tak než abych přerovnával tužky na stole a papíry v šanonech, nechal jsem se místostarostou Břéťou Jemelkou odvléct do Parku. Je tam srnčí zvěř i divoká prasátka. Jsou tam káňata, orli a krkavci. Jsou tam kytky, co děti normálně stěží zahlédnout v atlasech. Jsou tam nějaké problémy s vejmutovkou, která všechno kolem sebe tak okyselí, že tam snad ani tráva nechce růst, ale to se za pár desítek let změní. Bude tam les, jaký tam byl kdysi, před tím, než se tehdejší majitel z finančních důvodů zbavil podstatné části tehdejšího lesa, a pak tam vysadil tu vejmutovku, která sice roste rychleji, než jiné stromy, ale… viz výše.

Architektonicky odlišné a originální objekty v sobě v rámci celého projektu skryjí na 10 000 nových bytů v nejrůznějších dispozicích, stylech a materiálech od velkých bytových domů až po menší vila domy. V první etapě výstavby, která bude dokončena v roce 2010, vznikne moderní residenční Britská čtvrť s 300 novými byty. Britská čtvrť vytvoří uzavřený areál s parkem, vodní plochou v podobě jezírka a dětským hřištěm ve své centrální části.
"Jsem rád, že právě v Praze 13 vznikne nová moderní čtvrť. Myslím, že se podařil projekt, který klade velký důraz na kvalitu životního prostředí," řekl starosta městské části Praha 13 David Vodrážka.

Projektu je zajímavý pojetím centrálního náměstí kde se má nacházet řada restaurací, kaváren a obchodů. Toto náměstí bude přirozeně navazovat na nový centrální park. Několik desítek tisíc metrů čtverečních zeleně, tisíce dřevin a vzrostlých stromů vytvoří klidovou zónu doplněnou o japonskou zahradu.