Širší vedení strany se sejde v Hradci Králové, a jak to tak vypadá, půjdou tam, lidově řečeno, „tlustí do tenkých“. Platforma nazvaná Zachraňme ČSSD o tom jednala v úterý v Praze. Začátku jednání se zúčastnil i předseda strany Hamáček. Jenže… Naše širší rodina má dohromady pět psů.

A bydlíme kousek od Vyšehradu a kousek od jedné tamní hospody. A protože jsme jenom chlapi, co musejí po nocích vláčet smečku k vykonání jejích potřeb, odměnili jsme se po výkonu psí služby jedním plzeňským „na prudko“, jak říká přítel Miloš. No, a kdo nám tam v té naší osvěžovně nesedí? Ano, uhodli jste.

Dávno po odchodu předsedy tam platforma (nebudu jmenovat všechny, které jsem zahlédl, třeba už měli po práci…) řešila nejspíš víkendovou strategii na jednání o dalším směřování sociální demokracie. Dovnitř jsme s pěti psi nešli, tak jsme jenom odezírali. Jednání bylo inu, patřičně veselé. Je pěkné, že některé tradice zůstávají zachovány. Sociální demokracie, jak známo, byla založena v hospodě („U Kaštanu“ v Břevnově) a je celkem možné, že hospodským vyjednáváním (na Vyšehradě) se její dny i sečtou…

Martin Schulz, Doubice