Zatímco vzniká (?) podoba koaliční vlády hnutí ANO a ČSSD s podporou komunistů, ta stávající, pravda v demisi, se potýká s problémy. Navenek se tak netváří, protože podle jejich do kruhové obrany uzavřených a sebestředných představ je to ta nejlepší možná vláda. Nicméně, odchod z ní, respektive záměr ve vládě skončit, už oznámil ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Mimochodem, jeden z mála skutečných odborníků na svém místě.

Ministryně obrany Karla Šlechtová se svými akcemi jak vládními, tak soukromými na sociálních sítích uvádí jako kamikaze. Nejnověji posadila svého pudlíka na jedno z nejpietnějších míst, které republika má - na hrob Neznámého vojína na Vítkově. Vyfotila ho a vyjádřila hrdost na svého pudlíka i na svou vlast. Pes je v tom nevinně, paní ministryně by si ale mohla zopakovat základní pravidla chování na pietních místech (psům, například a zcela logicky, je na Vítkov vstup zapovězen).

Nyní oznámil ministr dopravy Dan Ťok, že se mu ministrovat „moc nechce”. Tomu se ani nedá divit, zvlášť když někam chcete dojet autem.

Premiér v demisi nechce dopředu sdělovat jména z připravovaného kabinetu. Těšíme se na další odborníky…

Martin Schulz, Doubice