Mnozí politici včetně předsedy vlády v demisi se čím dál častěji ohánějí tím, že jsou na nich páchány tzv. účelovky. Myslí tím zřejmě skoro všechny informace, které jejich profesní (i zákulisní) aktivity nevykreslují zrovinka v růžovém světle.

Mé oči trochu přiotevřel přítel Němec (rodem). Zeptal se, neb se zajímá i o aktivity předsedy vlády v demisi v Německu, jak je to možné, že nejmocnější úředník v České republice je slovenský multimiliardář s českým občanstvím, který je v ČR trestně stíhaný za dotační podvod a v rodné vlasti úředně uznaný spolupracovník komunistické Státní bezpečnosti?

Hluboce jsem se zamysel a zjistil jsem, že na to nemám rozumnou odpověď. Ale ráno, na procházce se psy mě napadlo, jestli to od předsedy vlády v demisi není celé jen „účelovka”. Navíc „účelovka” s nejasným koncem.

Představme si, že by chtěl jen zvýšit své majetky, zvětšit firmy, ovládnout ještě větší krajíce trhu s potravinami, ovládnout petrochemii, části zdravotnictví atd. A pak by to všechno mohl „účelově” prodat jako lukrativní portfolio ruským oligarchům nebo Číňanům, prostě komukoli, a odjet podnikat zase jinam. A kam pak s námi všemi? No, nic…

Martin Schulz, Doubice