V médiích se říká, že vláda hnutí ANO v koalici s ČSSD a s podporou KSČM je „na spadnutí”. Při sledování vyjednávání mám nezadržitelný dojem, že na spadnutí je spíše celá ČSSD. Po příšerném výsledku v podzimních volbách, kdy sociální demokraté přišli o polovinu poslaneckých křesel, se nyní tváří jako cudná, cnostná a stydlivá nevěsta, která ovšem chce vlastně za každou cenu pod čepec.

ČSSD si teď při jednáních s hnutím ANO, lidově řečeno, nevidí do úst. Nejprve je pro ČSSD „nepřekročitelnou podmínkou” neúčast trestně stíhané osoby ve vládě, respektive na postu premiéra. Pak se to změní na „dobrá, nechť, ale chceme za to finance nebo vnitro”. Při jednáních se hledají „průniky” volebních programů, jako by ten, který má hnutí ANO a následný vládní program, neobsahovaly všechno od snížení daní, přes jejich zachování, až po jejich zvýšení – když to řeknu stručně.

Jsem napjat, kolik nepřekročitelných podmínek bude v klidu překročeno. A stojí-li koalice hnutí ANO a ČSSD na podpoře od KSČM, připomínám 23 let staré „bohumínské usnesení” o nespolupráci ČSSD s „extremistickými” subjekty. KSČM mezi nimi tehdy byla.

Martin Schulz, Doubice

Martin Schulz, známý komentátor z Doubice na Děčínsku.
Čtvrtečník Martina Schulze: Čínská koupě budovy Živnobanky? Zločin