Ani na druhý pokus neschválila Sněmovna komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do funkce předsedy sněmovního Výboru pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Po jistých zmatcích při hlasování opět neměl dostatek hlasů.

Po první jeho „nevolbě“ se ostře ozval místopředseda KSČM Kováčik směrem k Andreji Babišovi, aby si prý „udělal ve straně” pořádek. Tím chtěl zřejmě předsedovi vlády a hnutí ANO sdělit, že komunisté si Ondráčkovo zvolení do funkce natolik cení, že jeho neúspěch při volbě by mohl znamenat potíže s podporou KSČM nové vládě.

Tohle všechno, podle mého, je nebetyčná drzost. Komunisté dosáhli ve volbách nejhoršího výsledku nejen v moderní historii, ale od vzniku původní KSČ vůbec. A najednou si diktují. Navíc: pan Ondráček může být odborníkem přes práci policie, zároveň je spojen s vlastní minulostí, kdy jako člen pohotovostního pluku mlátil občany, kteří se ozvali proti někdejšímu komunistickému totalitnímu režimu.

Politika je plná symbolů a pan Ondráček zůstává symbolem represí, které bývalý režim proti občanům uplatňoval. Příští jeho volba by měla proběhnout 16. ledna, přesně na den výročí brutálního zásahu policie proti účastníkům tzv. Palachova týdne. Zajímavá shoda…

Martin Schulz, Doubice