„Vnímám to jako pozitivní krok k rozvoji šetrné turistiky v regionu. Zvlášť důležité je to pro nás jako pro jedno z center Českého Švýcarska, odkud přímá linka do srdce národního parku dosud chyběla,“ řekl starosta České Kamenice Jan Papajanovský.

Linka 469 o víkendech zajistí přepravu dvakrát za den až do konce září. Představuje pohodlný způsob, jak se dostat k atraktivním místům, jako je například skalní hrad ve Sloupu v Čechách, Panská skála na Práchni, vyhlídky Jehla a Zámecký vrch u České Kamenice, naučná stezka v Srbské Kamenici nebo Jetřichovické skály s hradem Falkenštejnem.

Právě vyšší míra využití veřejné hromadné dopravy povede v blízké budoucnosti ke snížení dosud hustého provozu a předejití problému s parkováním u národního parku. V případě velkého zájmu by mohlo dojít i k navýšení počtu spojů, protože linka má potenciál stát se turistickým hitem letošní sezóny s přihlédnutím k aktuálnímu dění spjatého s epidemií koronaviru. Dále došlo k propojení dvou oblastí, které mají zvědavému návštěvníkovi co nabídnout.

Pozitivní krok v neposlední řadě přivítaly nejen obce a města na trase, ale hlavně i příroda.