VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

12.11.2011

Napsali jste: S peticemi opatrně!

Ústecký kraj - Proti hrozbě zaplavování našich měst početnými cikánskými skupinami ve velkém se musíme účinně bránit.

3.11.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Božena Němcová v její „Babičce“ úspěšně a pro celý národ navěky dojemně a „realisticky“ popsala, jak to tehdy v její době ale vůbec nechodilo.

27.10.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Podivný spor nyní zmítá koaliční vládou. Při přípravě zákona o veřejných zakázkách se koalice jaksi neumí shodnout na tom, zda by mohly firmy s neprůhlednou vlastnickou strukturou dostávat i nadále státní (veřejné) zakázky.

13.10.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Musel jsem, v rodinné věci, přejet rychlým šmahem Německo od Drážďan dolů do Mnichova.

6.10.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Číslem dne Děčínského deníku bylo včera – 23. Na tolik říjnových dnů si jistý Kohout zablokoval varnsdorfské náměstí Edvarda Beneše.

5.10.2011

NAPSALI JSTE NÁM: Romská otázka - a co dál?

Šluknovsko - Události ve Šluknovském výběžku, nesčetná prohlášení různých kompetentních činitelů, horečné hledání receptů, jak uklidnit veřejnost a vyřešit romskou otázku. Neskutečný úkol. Za minulého režimu, který hned zkraje zakázal Romům kočovný život a pod trestem příživnictví nařídil pracovat, nebyly žádné výrazné problémy vyčnívající nad ostatní majoritní společnosti, včetně kriminality.

4.10.2011

NAPSALI JSTE NÁM: Strážníci vnímají podporu!

Šluknovsko - Na náměstí se nás tentokrát na demonstraci moc nesešlo. Kromě nádherného počasí, při kterém bylo určitě lepší strávit neděli s dětmi v přírodě a na výletech, byly ještě minimálně dva důvody ke slabší účasti. Kromě podivného „odstavení“ Josefa Mašína to může být i svolání veřejného zasedání vedení města s občany do Střelnice v polovině října, kde bychom určitě chybět neměli! Naši zastupitelé, a hlavně radní, by nám měli říct do očí, zda dosud udělali dost pro odstranění důvodů nálepky „vyloučené lokality“, o čemž víme své nejen my, ale bohužel i zbytek republiky. A hlavně, co ještě dál, jaké další kroky bychom měli navrhnout i my.

29.9.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Událostí týdne byl bezesporu objev, že nějaká hodně neviditelná částice létá rychleji než světlo.

22.9.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Tak už se na Šluknovsku vystřídalo několik zástupů vládních vládců i jejich úředníků. Když v pondělí po obědě odjížděl premiér Petr Nečas z rumburské Střelnice, řekl mi starosta Jiřetína Josef Zoser: „No, a když ani tohle nepomůže, tak nevím…“

17.9.2011

POZNÁMKA Šárky Peškové k situaci na Šluknovsku

Nejen Varnsdorfáci, ale i ostatní nespokojení obyvatelé Šluknovska, a samozřejmě i členové neonacistických stran by každou sobotu měli demonstrovat na zcela jiném místě.

8.9.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Paní hejtmanka Vaňhová sdělila přes televizi národu, že na Šluknovsko odešla z Kraje za jejího vládnutí skoro miliarda.

1.9.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Dnes to bude o obyčejné lidské slušnosti. A hned dodám, spíše o jejím nedostatku v instituci, zvané „ČT24“. Takto to bylo: V polovině minulého týdne, kdy se na Šluknovsko kvůli známým okolnostem dovalili policejní těžkooděnci, se i Výběžek dovalil do titulků hlavních zpráv.

30.8.2011

Napsal nám: Příklad dobré praxe

Děčín – V Děčíně již druhým rokem funguje Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva. Klientelu pobočky tvoří z valné většiny lidé ze sociálně vyloučených lokalit.

25.8.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Šluknovsko se proslavilo! Nikoli svými nesčetnými krásami a bukolickou idylkou. Výběžek proslavil zločin!

18.8.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz?

Doubice - Dnes to bude o jaksi neregionální záležitosti. Možná jste se s tím též setkali.

11.8.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Trochu se nabízí napsat něco o nejnovějších nepokojích v Londýně a dalších větších městech ve Velké Británii.

4.8.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Před nějakým časem se starostové Šluknovského výběžku obrátili dopisem na premiéra Nečase s důraznou žádostí o stanovisko (a nějaké konkrétní jednání) v souvislosti s náhle se zhoršující bezpečnostní situací v regionu.

28.7.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Vzhledem k tomu, že je okurková sezóna, měl bych asi psát o okurkách. Jak ale všichni víme, nejde o skutečné okurky, ale o ty mediální.

27.7.2011

Komentář Alexandra Vanžury

Hřensko - Když se loni na podzim začaly stěhovat do Hřenska desítky nových obyvatel, věci znalí zavětřili konání komunálních voleb.

13.7.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Přijde mi zbytečné psát o tom, že je v létě horko a dusno. Jenže, na druhou stranu mi také přijde, že když člověk píše o takových těch nenápadných „zvěrstvech“, která letní politickou sezónu provázejí, vyjde to nakonec nastejno.

7.7.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Jestli to není nějaká zpráva vygenerovaná „okurkovou sezónou“, pak se bezpochyby jedná o zločin. Před několika dny proběhla médii informace o tom, že prudce podraží palivové dřevo.

30.6.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Dnes bych nejspíš měl přičinit nějakou poznámku ke konci školního roku. Ovšem, vzhledem k tomu, že této problematice vůbec nerozumím (což znamená, že jsem na tom podobně, jako pan ministr školství), neřeknu raději nic.

23.6.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Dostal jsem do úřadu zase nějaký přípis z ministerstva. Píší mi (a dalším více než šesti tisícům kolegyň a kolegů ve funkci), že vláda přijala dokument nazvaný „Strategie vlády v boji proti korupci“.

9.6.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - V rámci každodenního objevování Ameriky, tedy nacházení již nalezeného, jsem tuhle narazil na jeden citát.

19.5.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Léta jsem jako novinář bojoval za cílenou integraci Romů do společnosti. Nastaly jisté úspěchy: máme tu řadu vstřícných a spolupracujících Romů, kteří se snaží (a se jim daří) žít v jisté pospolitosti.

5.5.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Před šedesáti lety zahájilo vysílání Rádio Svobodná Evropa. Ve chvílích, kdy Vaše zraky možná zabloudí k těmto řádkům, bude v Senátu probíhat konference, věnovaná různým aspektům působení RFE/RL (jak se ten podnik jmenovával).

2.5.2011

ČTĚTE: Komentář Alexandra Vanžury

Děčínsko - Když se blížily loňské volby, většina národa nadšeně tleskala slovům o reformách, snižování státního dluhu a výdajů státu.

28.4.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - V úterý mohlo obecenstvo, což je jen smutné a situaci bohužel přesněji vystihující označení pro „veřejnost“, sledovat hořkou frašku o vládnutí v této zemi.

21.4.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Ohó! Cha! Tak tohle jsme nikdo nečekali! Už jsme tedy konečně – mám namysli širokou veřejnost – za úplné debily!

14.4.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Říká se, že Angličané, vždy když se společenská konverzace začne stáčet nějakým nepříjemným směrem, usměrní hovor bystře a vynalézavě na počasí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT