VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DĚČÍN

Město Děčín leží v údolí řeky v místech, kde jeho přítoky Ploučnice z pravé a Jílovský potok z levé strany oddělují krajinu Českého středohoří od skalnatých srázů Labských pískovců, do kterých v Děčíně tzv. Labským kaňonem řeka vstupuje. Labe je také osou hlavního osídlení, které se rozrůstá do údolí jeho přítoků. Po změnách, které sebou přinesl rok 1989, se začal měnit i vzhled města. Do té doby omšelé bytové domy dostaly nové fasády, rozvinula se odvětví zajišťující zázemí pro zvýšený turistický ruch. Po odchodu sovětské armády z děčínského zámku byla zahájena jeho obnova. Zároveň však prudké omezení lehkého a strojírenského průmyslu (Diana, Benar, Wico, Desta) s sebou přineslo zvýšení nezaměstnanosti, které dále prohloubilo omezení labské plavby. Tyto následky se teprve v posledních letech daří postupně eliminovat rozšiřováním výroby v podnicích, které přečkaly počáteční změny, případně budou vytvořeny s předpokládaným rozvojem labské plavby. Zdroj: www.mmdecin.cz

Roučková titul neobhájila. Ale smutná nejsem, řekla

Děčín - V Portugalsku se posledním dílem uzavřela kapitola motoristického FIM Europe Baja. Děčínská dáma na čtyřkolce Olga Roučková sice svůj titul neobhájila, přesto získala skvělé druhé místo. A završila tak nejlepší závodní sezónu v životě.

Děčín chystá strategii dopravy ve městě

Děčín - Do tvorby důležitého dokumentu se mohou zapojit i obyvatelé města.

Děčínští policisté při dopravní akci vybrali na pokutách 24 500 korun

Děčín – Děčínští dopravní policisté se zapojili od 9. do 11. září do krajské dopravní akce. Během těchto dnů zaznamenali na děčínských silnicích 36 dopravních přestupků a zkontrolovali 56 motorových vozidel.

FOTO: Dobkovice uvadly, Šluknov zvládl velký šlágr

Děčínsko – Čtvrté kolo má za sebou krajská I. B třída. Ve skupině A bojuje za Děčínsko pět týmů. Vítězství vybojoval Šluknov a také Union Děčín. Naopak smutně šli z trávníků fotbalisté Dobkovic, Březin a Jiříkova.

FOTO: Verneřice pokračují v krasojízdě, Bynovec dostal devět fíků

Děčínsko – Třetím kolem pokračovaly na Děčínsku obě okresní fotbalové soutěže.

FOTO: Černá sobota přinesla čtyři porážky

Děčínsko - Velmi špatný víkend mají za sebou naši okresní zástupci v I.A třídě. Všichni čtyři totiž nezískali ani jeden bod.

Lidé z Děčína znovu rozhodnou o milionech

Děčín - Z prvního ročníku participativního rozpočtu zatím nebyl dokončen ani jeden projekt.  

Disciplína? Medvědi v ní na konci neobstáli

Klatovy – Ještě tři minuty před koncem drželi děčínští hokejisté v Klatovech remízový stav. Jenže v závěru doplatili na nedisciplinovanost.

FOTO: Tyršův Děčín patřil sokolům, slavili výročí jeho narození

Děčín - Výročí narození svého zakladatele Miroslava Tyrše si o víkendu připomněli sokolové v Děčíně. 

V kraji chybí krev univerzální skupiny 0 negativní. Zdravotníci hledají dárce

Děčínsko, Ústecký kraj - Transfuzní oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem,které zásobuje krví několik nemocnic Ústeckého kraje (Rumburk, Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Litoměřice, Roudnice nad Labem), se v současné době potýká s kritickým nedostatkem krve univerzální krevní skupiny 0 negativní. S žádostí o pomoc se proto obrací na současné, ale i nové dárce.

Cizinců žije u nás téměř 550 tisíc. Nejvíce je Ukrajinců a Slováků

Severní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Země otevřená cizincům. I tak by se dala nazvat Česká republika. Trvalý nebo přechodný pobyt jich zde na konci července mělo 548 173.

Pohledy z výšky? Paraglidisté si v regionu užívají opravdu jedinečné

Krupka, Ústecký kraj - Na nebi jsou většinou k nepřehlédnutí. Z dálky vypadají jako velcí ptáci. Krouží tiše, jen výjimečně se změní v dravce. To když chtějí uletět nějakou pěknou trasu.

FOTO: Krajský fotbal objektivem Deníku

Děčínsko - /BOHATÁ FOTOGALERIE/ Jak dopadly sobotní zápasy v krajských fotbalových soutěžích Ústeckého kraje? Podívejte se i na fotky z některých zápasů. Děčínským celkům se moc nedařilo.

Lékaři z Ukrajiny u nás dělají bez potřebné zkoušky

Ústecký kraj - Česká lékařská komora (ČLK) upozorňuje, že v České republice pracuje přes 420 ukrajinských lékařů, kteří nemají potřebné zkoušky, 145 z nich díky Projektu Ukrajina.

Zákeřná alergie: do osmi let propukne u poloviny lidí

Severní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Odborníci přišli s alarmujícím zjištěním: každé druhé dítě se dnes rodí s vlohami k alergii. Odhadují proto obrovský nárůst nemocných.

Pohonné hmoty jsou nejdražší za poslední čtyři roky. A bude hůř

Severní Čechy - Ty tam jsou doby, kdy tankovací automaty ukazovaly sazby začínající dvojkou. Průměrná cena litru Naturalu 95 překročila podle statistik společnosti CCS 33,50 korun, o mnoho levnější není ani diesel. Řidiči se navíc musejí připravit na další zdražování.

Kam o víkendu do hlediště na fotbal? Vilémov vyzve Štětí, Jílové zase Krupku

Děčínsko - Sobotní a nedělní počasí ještě bude teplé, na fotbal lze proto vyrazit nalehko a kromě výkonu oblíbené jedenáctky si dát i něco dobrého k snědku a pití. 

Náměstek usedne za volant. Na Děčínsku jezdí autobusy kraje v nouzovém režimu

Děčínsko – Bývalý BusLine od pátku 14. září definitivně přestal provozovat linkovou autobusovou dopravu na Ústecku a Děčínsku. Na linkách začala jezdit Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK), tedy krajská příspěvková organizace.

Porážka florbalistů? Můžeme si z toho něco vzít, říká Miško

Děčín – První dva ostré zápasy skončily pro děčínské florbalisty porážkou. Predátoři, coby nováček třetí nejvyšší soutěže, doma nezaskočil silný Pelhřimov a padl 4:9. Hned další den pak vypadl v Kralupech nad Vltavou z tuzemského poháru.

Krytá část Aquaparku v Děčíně je uzavřená, ven lidé mohou

Děčín - Do kryté části Aquaparku v Děčíně lidé zavítají až v pondělí 17. září. Stále totiž probíhá plánovaná odstávka.

Děčínské Kino Sněžník začne promítat filmy až koncem září

Děčín - Kvůli rekonstrukci bylo děčínské Kino Sněžník o letních prázdninách uzavřené. Otevřít se návštěvníkům mělo v pondělí 3. září, kvůli zjištění stavu při realizaci rekonstrukce ale bylo nutné programovou přestávku kina prodloužit až do 26. září.

Most vyplenil Děčín, hokejisté hořeli v obraně

Děčín – Premiéra děčínským Medvědům pořádně zhořkla. Druholigoví hokejisté doma proti Mosteckým lvům selhali, nováček vyhrál v Děčíně 9:4.

Jak jsme žili v Československu: V pátek zavzpomínáme na muže i ženy na radnicích

Děčínsko - V pátek 14. září pokračuje pouze v tištěném Děčínském deníku dalším dílem seriál Jak jsme žili v Československu.

Ve středu opět padaly teplotní rekordy, v Ústí naměřili přes 32 stupňů

Ústecký kraj - Na 24 místech v České republice naměřili ve středu meteorologové teplotní rekordy pro 12. září. Je to asi šestina z meteorologických stanic, které jsou v provozu 30 a více let.

Pro Erfurt jsme byli příliš velké sousto, řekl Důra

Děčín – Exhibičním výsledkem 103:54 skončil první domácí přípravný zápas děčínských Válečníků proti německému Basketball Löwen Erfurt.

FOTO: Už nemají nejhorší služebnu v kraji. Policisté se vrátili na nádraží

Děčín - Hlídková služba našla na děčínské stanici nové prostory. Před lety tu sídlila cizinecká policie.

Zadýcháváte se? Vyšetření může odhalit nebezpečnou nemoc

Děčín – Trápí vás častý kašel a při fyzické námaze se snadno zadýcháte? Může jít o idiopatickou plicní fibrózu (IPF).

OBRAZEM: Moštárny jedou naplno. Přebytky ovoce se mění na lahodný nápoj

Ústecký kraj- Deset prvních zákazníků odjelo v uplynulých dnech s lahodným mokem od sadaře Michala Wágnera ze Starého Týna. Ten jim vylisoval v nové moštárně přebytečnou úrodu jablek a hrušek. 

FOTO: Asfalt je na ulici Prokopa Holého hotový. Zákaz vjezdu ale stále platí

Děčín - V úterý odpoledne skončila stavební firma pracující na první etapě revitalizace Podmokel s pokládkou asfaltu na ulici Prokopa Holého.

FOTO: Derby v Dobkovicích musely rozseknout penalty

Děčínsko – Fotbalisté Šluknova jsou k nezastavení, zajímavé okresní derby rozhodoval až penaltový rozstřel. Jiříkov podruhé v řadě vyhrál, Březiny předvedly kolaps.

Předvolební billboardy ANO se staly terčem vtipů politické konkurence

Děčínsko - Kampaň plní nejen předvolební hesla, ale také vtipné parodie.

Na Libverdě se chystá oblíbená zemědělská a zahradnická výstava

Děčín - Každý rok láká Střední zahradnická a zemědělská škola v Děčíně na výstavu Libverda 2018 spojenou s bohatým programem. Akce se uskuteční od pátku 14. září do neděle 16. září.

Mareš: Proti Mostu bude chytat Volke

Děčín – Hokejovým Medvědům začíná nová éra pod vedením kouče Tomáše Mareše. Letní příprava je fuč, ve středu 12. září čeká na Děčín první mistrovský zápas proti Mosteckým Lvům.

FOTO: Verneřice na čele přeboru, Malšovice se topí

Děčínsko – Druhé kolo mají za sebou obě okresní fotbalové soutěže na Děčínsku. V okresní soutěži jsou zatím bez ztráty bodů Chřibská a Markvartice.

FOTO: Konec léta je v děčínské zoo ve znamení mláďat

Děčín - Hned z několika mláďat se v závěru léta raduje děčínská zoologická zahrada.

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze soukromé ZŠ Svět v Děčíně

Děčínsko - Ve středu 12. září se rozbíhá druhý ročník unikátního projektu Deníku s názvem Naši prvňáci. V následujících týdnech až do konce prvního pololetí v lednu naleznete pravidelně každou středu v tištěném vydání Děčínského deníku fotografie prvňáků ze škol na Děčínsku a Šluknovsku.

Na Děčínsku se v minulém týdnu bouralo 26krát, zranilo se šest lidí

Děčínsko - K šestadvaceti dopravním nehodám došlo podle policejních statistik během minulého týdne na Děčínsku. Při nich se zranilo šest lidí lehce. Škoda způsobená kolizemi dosáhla 1 446 000 korun.

FOTO: Oldřichov má díky Končelovi na Junior pořádnou pifku

Děčín - Mladý děčínský tým doma porazil jednoho z favoritů na postup. A je zatím bez porážky.

Konstrukce je zrezlá, padají stropní desky. Děčín chce zbořit nástup do výtahu

Děčín /FOTOGALERIE/ - Svému účelu sloužil jen chvíli. Zato desítky let chátrá. Děčín nyní uvažuje o tom, že se zbaví jedné z největších ostud ve městě nástupu do výtahu na Pastýřskou stěnu na Labském nábřeží.

Zoo Děčín hlásí: Divoká prasata jsou zpět

Děčín - Po zhruba devítiměsíční pauze si mohou návštěvníci děčínské zoo opět užívat pohledu na divoká prasata. Expozice divočáků potřebovala kompletní rekonstrukci.

Teploty se tento týden vyšplhají k tropické třicítce, pak se ochladí

Ústecký kraj - Tento týden bude opět horko, teploty budou šplhat až k tropickým 30 stupňům Celsia, poté se bude postupně ochlazovat. Celkově však bude počasí do 7. října teplotně nadprůměrné.

FOTO: Vilémov opět udeřil v závěru, Modrá dostala šest kousků

Děčínsko – Páté kolo krajského přeboru názorně ukázal, v jakém rozpoložení jsou týmy z Děčínska.

Polovina Čechů nedosáhne ani na 28 tisíc korun měsíčně

Severní Čechy - Průměrná mzda se v Česku zvýšila o devět procent, atakuje hranici 32 tisíc korun. Deset procent zaměstnanců však stále bere méně než 12 275 korun.

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na Ludvíkovický Růžák

Ludvíkovice - Chystáte se i letos na festival Ludvíkovický Růžák? Ve spolupráci s pořadateli jsme pro vás připravili soutěž o vstupenky.

Poslední dávka narkomany zabila. Dealeři putují k soudu

Ústecký kraj - Drogově závislí i veřejnost mají mezery v právním pozadí drog. 

Změna v zákoně: Lidé si budou moci převést víc dovolené

Severní Čechy - Ministerstvo chystá zásadní změnu zákoníku práce, která se dotkne i čerpání volna. Měnit se bude i odškodné pozůstalým po zaměstnancích, kteří zemřou kvůli pracovnímu úrazu.

Počasí letos kempům přálo, ubytovalo se v nich víc turistů

Ústecký kraj - Dovolenou ve stanu či v karavanu trávilo víc lidí než dříve.

Zvířecí legendy Ňuňáka a Sigfrieda připomínají nové poštovní známky

Děčín, Ústí nad Labem - Nový aršík poštovních známek představuje děčínskou i ústeckou zoo.

V Ústeckém kraji je nedostatek brigádníků. Nejvíc jich chybí ve výrobě

Ústecký kraj - Léto sice pomalu končí, brigády jsou ovšem stále v kurzu. Jejich počet v Ústeckém kraji zůstává stejný od začátku léta, nabídka stále převyšuje poptávku.

Dálnice, obchvaty a čtyřproudové úseky. V kraji se toho má stavět hodně

Ústecký kraj - Rychlejší a pohodlnější jízda čeká v příštích letech řidiče na mnoha místech v kraji. Budovat se budou dálnice i obchvaty. Některé stavby začnou co nevidět, jiné jsou naopak ve výhledu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT