VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DĚČÍN

Město Děčín leží v údolí řeky v místech, kde jeho přítoky Ploučnice z pravé a Jílovský potok z levé strany oddělují krajinu Českého středohoří od skalnatých srázů Labských pískovců, do kterých v Děčíně tzv. Labským kaňonem řeka vstupuje. Labe je také osou hlavního osídlení, které se rozrůstá do údolí jeho přítoků. Po změnách, které sebou přinesl rok 1989, se začal měnit i vzhled města. Do té doby omšelé bytové domy dostaly nové fasády, rozvinula se odvětví zajišťující zázemí pro zvýšený turistický ruch. Po odchodu sovětské armády z děčínského zámku byla zahájena jeho obnova. Zároveň však prudké omezení lehkého a strojírenského průmyslu (Diana, Benar, Wico, Desta) s sebou přineslo zvýšení nezaměstnanosti, které dále prohloubilo omezení labské plavby. Tyto následky se teprve v posledních letech daří postupně eliminovat rozšiřováním výroby v podnicích, které přečkaly počáteční změny, případně budou vytvořeny s předpokládaným rozvojem labské plavby. Zdroj: www.mmdecin.cz

Místo dieselů elektrika. Na některé tratě v kraji se vyrazí nové soupravy

Děčín, Ústecký kraj - Na české železnici potichu finišuje jedna z velkých soutěží na provoz regionálních vlaků, která ve skutečnosti není formálně ani soutěží, ale „průzkumem trhu“.

FOTO: Nad děčínským Bynovem hořel les. Hasiči museli do náročného terénu

Děčínsko - V době nedělního oběda vyjela profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů k požáru lesa nad děčínským Bynovem. Na ploše zhruba 600 metrů čtverečních ve špatně přístupném terénu hořela lesní hrabanka, kořeny stromů a malé stromky s borůvčím.

Vize vlastního autobusového dopravce v Ústeckém kraji dostala těžkou ránu

Děčínsko, Ústecký kraj - Plány Ústeckého kraje na vlastního dopravce dostaly velkou ránu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž zrušil loni založenému krajskému dopravci Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK) dvě soutěže na pětiletý operativní leasing na celkem 49 autobusů pro dopravu na Ústecku a Děčínsku.

FOTO, VIDEO: Triko a ručník sebou. V děčínském muzeu poteče nová řeka

Děčín - Model tekoucí řeky s jezem si budou moci nově vyzkoušet děti i hraví dospělí v děčínském muzeu.

Jako v Africe. Lidé z českých ghett umírají o 18 let dřív

Ústecký kraj - Na svět sice přišli v České republice, naději na dožití ale mají stejně velkou jako lidé v Africe: budou tady maximálně pětašedesát let. To je o osmnáct let kratší doba než u většinové populace. Řeč je o obyvatelích tuzemských ghett.

Nepořádek a rušení nočního klidu. Sousedské rozmíšky zaměstnali strážníky

Děčín - Problémy se sousedem nahlásil děčínským strážníkům muž z Chrochvic. Uvedl, že na svém pozemku neustále nachází nějaký nepořádek od sousedů.

Policie hledá svědky dopravní nehody v centru Podmokel

Děčín – Policie hledá svědky dopravní nehody, ke které došlo v pondělí 2. července okolo 17.15 na Mírovém náměstí v děčínských Podmoklech u magistrátu.

Tragický večer: U nehody zasahoval vrtulník, člověk srážku s vlakem nepřežil

Děčín /FOTO/ – Tragický byl středeční večer na Děčínsku. V Děčíně na Starém Městě srazil nákladní vlak člověka, ve Hřensku pak u vážné dopravní nehody zasahoval záchranářský vrtulník.

Škoda při nehodách prvního týdne prázdnin na Děčínsku činí skoro milion

Děčínsko - Během prvního prázdninového týdne došlo na silnicích Děčínska k dvaatřiceti dopravním nehodám, při kterých se zranily tři osoby těžce a dvě osoby lehce. Úmrtí v souvislosti s dopravními nehodami v děčínském okrese nebyla zaznamenána.

FOTO: Při srážce náklaďáku s osobním autem se u Růžové zranili čtyři lidé

Růžová - Hned dvě sanitky a hasiči vyrazili v úterý odpoledne k dopravní nehodě mezi Srbskou Kamenicí a Růžovou. Na velmi úzké silnici se srazilo nákladní auto s osobním. K vážnějším zraněním nedošlo.

Budínský: Když něco milujete, není těžké hledat motivaci

Děčín – Hodnocení sezóny? Změny v hráčském kádru? Ambice do další sezóny? Ano, takhle vypadá v drtivé většině rozhovor s trenérem. Jenže tentokráte se povídání s koučem BK ARMEX Děčín Pavlem Budínským točilo úplně okolo jiných věcí.

FOTO, VIDEO: Vilsnická spojka je hotová. Děčín se jí dočkal po 40 letech

Děčín – Více než 40 let příprav. 29 let od vydání územního rozhodnutí. Rok a půl trvající výstavba, která okresní město po dopravní stránce takřka ochromila. Takovými „primáty“ se může pochlubit Vilsnická spojka v Děčíně. Průtah městem se v pondělí v celé své šíři otevřel řidičům.

Odpad i barety. Horáčkova dílna vydělávala miliony také v nemocnicích

Děčín, Ústecký kraj - V Krajské zdravotní zajišťoval Horáček odstranění odpadů, společnost spolupráci ukončila. 

Řidiči se po bouračce poprali. Jeden byl opilý, druhý zdrogovaný

Děčín - Strážníci městské policie v Děčíně měli od začátku tohoto týdne opravdu o zábavu postaráno.

Do barevných popelnic Češi nahází půl metráku ročně. V Děčíně o 8 kilo méně

Děčínsko /INFOGRAFIKA/ - Jak jste na tom s tříděním odpadu? Průměrný Čech do barevných popelnic nahází asi půl metráku odpadu ročně – hlavně papíru, plastů, skla a nápojových kartonů. Rekordních 66,7 kilogramu vytřídí obyvatelé  okresu Praha–západ. Naopak na Teplicku jen 32,4 kilogramu. 

S rojem se setkáte častěji, včely zmátlo teplé počasí

Ústecký kraj - Podle hasičů i včelařů ale není důvod panikařit, roj útočí zřídka.

Výluka na německé straně změní odjezdy některých vlaků u nás

Děčín, Ústecký kraj - Od pátku 6. července do 3. srpna proběhne mezi stanicemi Bad Schandau a Pirna plánovaná železniční výluka.

Chráněná dílna Tomáše Horáčka brala jakoukoliv zakázku

Děčín, Ústecký kraj - Od nemocničního prádla a medicínského vybavení až po ocelová svodidla či traktory. To všechno dokázala zajistit firma První chráněná dílna (PCHD) děčínského rodáka a podnikatele Tomáše Horáčka, která zaměstnává zdravotně postižené.

Děčínská zoo láká přes prázdniny denně na komentované krmení zvířat

Děčín - S příchodem letošních letních prázdnin spustila děčínská zoologická zahrada opět oblíbené ukázky komentovaného krmení zvířat.

Pyroman zapaloval v Děčíně popelnice, koše a trávu

Děčín - Muž se k zakládání požárů v Děčíně policii přiznal.

Nikdo za volantem netelefonoval. Na Děčínsku proběhla akce Nepozornost zabíjí

Děčínsko, Ústecký kraj - Zvýšený prázdninový provoz na silnicích přináší také zvýšený počet bezpečnostních akcí dopravních policistů. O uplynulém víkendu proběhly na silnicích Ústeckého kraje hned dvě. Nejvážnější nehoda se se stala v Hřensku.

Obchody mohou o nadcházejících svátcích otevřít, zákaz pro 5. a 6. 7. neplatí

Děčínsko /ANKETA/ – Nejvýznamnější historické události a státní svátky si mají lidé připomenout jinak, než „procházkou“ po nákupních centrech, nařídil zákon.

Pejska zdědil po dědečkovi, ale nechtěl se starat. Pokusil se ho zastřelit

Děčín, Ústecký kraj - Sotva z milovníků zvířat opadl vztek, když Ústeckým krajem otřásl případ brutálně zbitého štěněte Ronnyho majitelem. Policisté se od víkendu zabývají dalším otřesným případem týraného psa a i tentokrát se incident odehrál v Děčíně. Psa se pokusil zastřelit muž, který se o něj nechtěl starat. 

Místo dvacky bůra. Sleva pro seniory a studenty bude i v děčínské MHD

Děčín, Ústecký kraj - V celém kraji by měly slevy na jízdném vyjít na přibližně deset milionů korun.

Fotografii na řidičák už nosit nemusíte

Děčínsko - Digitální fotografii a podpis budou obsahovat nové řidičské průkazy vydávané od července letošního roku nejen na Děčínsku.

FOTO: Živnostníci: Netušíme, kdy k nám přijedou bagry

Děčín – Obchodníci v Děčíně si stěžují na nedostatek informací o postupu prací v Podmoklech.

Policistům z Ústeckého kraje utíkají nováčci do Prahy, láká je bonus 150 tisíc

Ústecký kraj - Ústeckému kraji chybí 118 policistů. Další desítky musí pomáhat u sousedů.

Děčínský turnaj hokejbalových nadějí ovládl pardubický výběr

Děčín - Ústečtí mladíci obsadili šesté místo. „Kluci šlapali a hráli to, na co měli,“ řekl trenér Václav Jirkovský.

Neznámý zloděj vytrhl mladému cizinci mobil z ruky a utekl

Děčín – Draho vyšla mladého cizince nedělní návštěva Děčína.

Polovina lékařů bude na Děčínsku sloužit ve svých vlastních ordinacích

Děčínsko – Který lékař a kde slouží? To si budou muset od července hlídat lidé na Děčínsku mířící na pohotovost pro dospělé. Může se stát, že pojedou například do Benešova nad Ploučnicí nebo České Kamenice. Doposud všichni lékaři sloužili v děčínské nemocnici.

Nepozornost zabíjí. Kampaň proti používání mobilů při řízení proběhne o víkendu

Děčínsko - Během nadcházejícího víkendu bude v Ústeckém kraji probíhat dopravně preventivní projekt České asociace pojišťoven a oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR s názvem „Nepozornost zabíjí“. Stanoviště budou v Ludvíkovicích a Jílovém.

Čím méně jsme vidět, tím mají hráči větší prostor

Děčín - S vodními sporty je spojen už skoro 40 let. Občas si jde zahrát za veterány. Ale jeho hlavním povoláním je rozhodování zápasů.

OBRAZEM: Polovina Prokopky je téměř hotová

Děčín - Dělníci v pondělí začali s pokládkou asfaltového povrchu na další části ulice Prokopa Holého v Děčíně. Tu nechává město spolu s přilehlým Husovým náměstím v rámci první etapy revitalizace Podmokel za přibližně 50 milionů korun opravit. 

Léto bude na zámku patřit filmům, divadlu nebo hudbě

Děčín – Kino začne na děčínském zámku promítat na začátku letních prázdnin, pro diváky chystá na tři desítky titulů.

Historický anglický doubledecker letos v Děčíně nevyjede

Děčín – Historický doubledecker děčínského dopravního podniku letos na svou linku z autobusového nádraží na zámek nevyjede.

Děčín chce sladit osvětlení svých největších dominant

Děčín – Nových světel se dočká Tyršův most, vyhlídka na Pastýřské stěně a zámek.

Policisté zkontrolovali sto řidičů, nejčastější chybou byla rychlost

Děčín – Během silničních kontrol, které probíhaly od 14. do 17. června, se tým deseti policistů zaměřil na motocyklisty a školní autobusy na děčínských silnicích.

FOTO: Hilšer, Veselý a Čech měli Silný řeči

Děčín - Děčínská late night show Silný řeči má za sebou 23. díl, který se tentokrát točil především kolem politiky.

FOTO: Union vybojoval čtvrtý flek, Dobkovice jsou sedmé

Děčínsko – Zápasy 26. kola ukončily kolotoč nejnižší krajské soutěže.

Pas či občanský průkaz lidé budou moci získat rychleji

Děčín – Se začátkem letních prázdnin se mění podmínky vydávání osobních dokladů.

Junior vyfasoval výprask, Rumburk skončil šestý

Děčínsko – Poslední kolo fotbalové I. A třídy ještě zamíchalo konečným umístěním z pohledu našich okresních zástupců.

Dluhová past hrozí na Děčínsku hlavně lidem bez práce

Děčín – Kurz pomáhá zvládat finance.

Vilémov otočil derby, Modrá se loučila výpraskem

Děčínsko – Poslední kolo uzavřelo kolotoč letošní sezóny krajského přeboru v kopané.

FOTO: Na děčínském zámku oslavili den růží

Děčín - Den růží oslavili o víkendu na děčínském zámku.

Výstava preparovaných těl na Střelnici v Děčíně nebude

Děčín – V úterý měla začít na Střelnici v Děčíně výstava preparovaných lidských těl, která zde měla zůstat až do neděle.

FOTO: V děčínské zoo přišel na svět malý jeřáb

Děčín - Z nového přírůstku se radují v děčínské zoologické zahradě. Na konci května se podařilo páru jeřábů panenských vyvést mládě.

Šluknov si pojistil stříbro, o bronz bude boj

Děčínsko – Tři výrazná vítězství, tři porážky a jeden zápas, který musely rozlousknout penalty. Tak přesně takové bylo 25. kolo nejnižší krajské soutěže z pohledu našich okresních zástupců.

Auta už nesmí vjíždět do Dolního Žlebu

Děčín - Podle magistrátu mohly automobily blokovat záchranáře. Zakázal proto vjezd.    

Hasiči likvidovali krev na autobusovém nádraží

Děčín - Na zastávce upadla žena, zůstalo po ní větší množství krve.

Válečníci naverbovali bojovníka z Ameriky. Jsem nadšený, řekl Carlson

Děčín - Děčínské basketbalisty posílil pivot Klint Carlson. Amerického mladík čeká první profesionální štace.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT