Předchozí
1 z 6
Další

Tomáš Secký.Zdroj: archiv Tomáše Seckého

Někteří lidé vynikají ve sportu, a tak věnují volný čas tréninku, aby byli ti nejlepší. Jiní první příčky soutěží obsazují hraním počítačových her. To je také případ týmu Gunrunners, jehož předsedou je Tomáš Secký z Varnsdorfu. Spolek vášnivých hráčů počítačových her se sídlem ve Varnsdorfu funguje už téměř dvanáct let.

MČR v počítačových hrách 2019.Zdroj: archiv Gunrunners

Stejně jako sportovci, i hráči počítačových her pravidelně trénují a na turnajích, ať už přes internet, nebo na takzvaných LAN turnajích například v hernách, vystupují pod názvem spolku. Protože sestavit tým jen z jednoho města je podle Seckého téměř nereálné, není naplánování společného tréninku jednoduchým úkolem.

MČR v počítačových hrách 2019.Zdroj: archiv Gunrunners

„Většinou hráči trénují z pohodlí svého domova, před velkými turnaji ale pořádáme společný trénink, aby se hráči lépe poznali a vyladili poslední detaily před turnajem,“ dodal Secký. „V současné chvíli se zúčastníme dvou největších soutěží v Česku a tam se nám docela daří,“ doplnil.

MČR v počítačových hrách 2018 Gunrunners ovládli.Zdroj: archiv Gunrunners

Dosud největším úspěchem týmu byla dvě první místa na Mistrovství České republiky v počítačových hrách, které proběhlo v roce 2018 v Brně, kde měl tým zástupce ve hrách Counter-strike Global Offensive a PlayerUnknown's Battlegrounds.

MČR v počítačových hrách 2018 Gunrunners ovládli.Zdroj: archiv Gunrunners

Ve hře Counter-strike soupeřilo celkem deset týmů a hrál se systém play-off, v PlayerUnknown's Battlegrounds bylo týmů dokonce šestnáct a mistrem se stal ten tým, který měl po sedmi hrách nejvyšší počet bodů.

MČR v počítačových hrách 2019.Zdroj: archiv Gunrunners

„Z obou týmových her jsme si odnesli první místo, pohár a celkem 105 000 korun. V rámci Mistrovství České republiky v počítačových hrách 2018 jsme se tak stali nejúspěšnější organizací,“ řekl Secký.Mistrovství republiky v počítačových hrách se tým Gunrunners zúčastnil i loni. „Tam jsme se sice nedostali do TOP 3, ale i účast na takové akci je prestiž,“ uzavřel Secký.