Předchozí
1 z 4
Další

Jakub Linhart si zahrál i v hollywoodských velkoprodukcích.Jakub Linhart si zahrál i v hollywoodských velkoprodukcích.Zdroj: Archiv Jakuba Linharta

"Psal se rok 2007, já byl v předposledním ročníku gymplu a v novinách - nejspíš to byl právě Děčínský deník - se objevil článek o tom, jak se bude na Ústecku točit pokračování Letopisů Narnie od studia Disney. A že se budou místní nabírat do komparzu. Navíc do zajímavých fantasy rolí jako jsou fauni, minotauři, kentauři, a podobně. Třičtvrtě třídy si okamžitě začalo plánovat, jak ještě ten den vyrazí na první kolo castingu, ale mě v tomhle věku nějaká pohádka nechávala celkem chladným. Ale protože jsem to odpoledne neměl co jiného na práci, vyrazil jsem do Děčína společně se spolužáky a když už jsem byl na místě, tak jsem se rovnou nechal nafotit a vyplnil dotazník." popisuje své začátky Linhart. Z celé třídy nakonec vybrali jen jeho a zařadil se mezi 200 - 300 lidí, kteří se do filmu skutečně dostali.

Jakub Linhart si zahrál i v hollywoodských velkoprodukcích.Jakub Linhart si zahrál i v hollywoodských velkoprodukcích.Zdroj: Archiv Jakuba Linharta

Narnie se ale nenatáčela jen v Čechách, štáb jezdil po celé Evropě a s ním i Jakub Linhart. "Hned první týden filmování Narnie probíhal v Polsku, ale nejzajímavější bylo rozhodně to Slovinsko. Dodnes si vybavuju krásnou průzračnou řeku, která se na konci filmu zhmotní a výrazně zasáhne do děje. Chápu, proč si produkce vybrala právě tohle, opravdu pohádkový místo," popisuje svoje zážitky.

Jakub Linhart si zahrál i v hollywoodských velkoprodukcích.Jakub Linhart.Zdroj: Archiv Jakuba Linharta

Po několikaleté přestávce přišel zlom v roce 2017, kdy začal Jakub Linhart podnikat a byl tak pánem svého času. Mohl se proto vrátit znovu k filmům. "V letech 2017-2019 jsem dělal asi na patnácti projektech (například Carnival Row s Orlando Bloomem, Soumrak templářů s Markem Hamillem - teda ne, že bych se zrovna s těmito pány na place potkal - anebo třeba druhá řada českého Rapla). Z komparzních rolí se postupně začaly stávat větší, mluvené epizodní role, převážně v českých seriálech - například Tátové na tahu, kde jsem hrál podřízeného Saši Rašilova, nebo Modrý kód, kde jsem měl rozsahem zatím největší roli. A za zmínku asi stojí i komická role Bruna v reklamních spotech pro výrobce izolačních materiálů," přibližuje svou další filmovou kariéru Linhart, kterého v Děčíně znají také jako muzikanta a provozovatele oblíbeného baru.

Jakub Linhart si zahrál i v hollywoodských velkoprodukcích.Jakub Linhart na divadle.Zdroj: Archiv Jakuba Linharta

Po filmu přišlo také divadlo. V roce 2013 viděl představení děčínského Divadelního spolku Karel Čapek Hřbitovní aktovky, které jej nadchlo. "Pak jsem se asi tři roky odhodlával a nakonec jsem si sehnal číslo na režisérku Káju Vázlerovou, která si mě vyzkoušela a měl jsem to štěstí, že jsem se jí zrovna hodil do tehdy nového představení Vražda sexem, kam mě obsadila do role Sebastiana. Štěstí především proto, že se tohle představení na poměry ochotnického divadla dost nadstandardně reprízuje," zmiňuje úspěšné představení děčínských ochotníků, kteří s ním projeli prakticky celé Česko.