Předchozí
1 z 5
Další

Bohuslav Matys.Zdroj: archiv Bohuslava Matyse

Věř, běž, dokážeš! To je moje heslo, které mě ženě dopředu. Sport je prostě mojí životní láskou. Narodil jsem se v Děčíně, konkrétně v Bynově. S fotbalem jsem začal v Unionu Děčín, kopal jsem také za Lokomotivu, v Modré jsem okusil krajský přebor. Teď hraji v Heřmanově, se kterým chceme zachránit I.B třídu.

Bohuslav Matys.Zdroj: archiv Bohuslava Matyse
Strašně mě chytlo běhání, byl jsem vždy ten, co něco organizoval. A tak jsem díky svým přátelům založil Bobo běh, ze kterého se stala charitativní akce, která pomáhala nemocným dětem. Další ročník už jsem předal kamarádovi, zabere to hodně času a na mě toho bylo moc.

Bohuslav Matys.Zdroj: archiv Bohuslava Matyse
Krom fotbalu hraji futsal, v Děčíně jsem založil před 11 lety tým El Clasico Bynov, který funguje dodnes, teď nastupuji v Ústí nad Labem za FK Auto Horejsek. Kopu taky sálovku za Turbo Děčín. Třináct let už pískám fotbalové zápasy. Jako rozhodčí jsem nakoukl do krajského přeboru. Ale v poslední době přemýšlím, že s tím praštím. Je to nevděčná práce, navíc jsem se nedávno tak trochu nepohodl se svazem. Uvidíme.

Bohuslav Matys.Zdroj: archiv Bohuslava Matyse
Civilním povoláním jsem kuchař. Musím poděkovat všem předešlým zaměstnavatelům, kteří mi dopřáli volné víkendy. Krom vaření jsem si zkusil roli skladníka v děčínském supermarketu. Ale to nebylo to pravé ořechové. Teď vařím v ústecké restauraci, která je blízko fotbalového stadionu.
Minulý rok jsem se přestěhoval z Děčína do Ústí nad Labem za svou přítelkyní. Má tady rodinu. Nedávno jsme měli pětileté výročí, ve společné domácnosti žijeme tři roky.

Bohuslav Matys.Zdroj: archiv Bohuslava Matyse
Přítelkyně mě tahá do fitka, milujeme cyklistiku, začali jsme také chodit do tanečních a také jsme začátečníci v salse. Sport mě prostě provází celým životem. A věřím, že mě to jen tak nepustí.